Zadzwoń +32 506 50 85
Umów wizytę
Koszty leczenia

POTRZEBUJESZ LEKARZA?Zadzwoń:32 506 50 85

CZYTASZ I WIESZ

dziewczynka ma jęczmień na oku
3 lipca 2020

Jęczmień i gradówka – miej na nie oko!

Chyba każdemu z nas zdarzyło się obudzić rano z bolącym zgrubieniem na powiece. Powstający na skutek ropnego zapalenia gruczołów łojowych jęczmień jest bardzo nieprzyjemnym i jednocześnie najczęstszym schorzeniem w obrębie powiek. Co powoduje tworzenie się jęczmieni? Jak się je leczy? No i czym taki jęczmień różni się od gradówki? Odpowiedź poniżej!

szumy uszne
26 czerwca 2020

Szszszsz…Co robić, gdy szumi nam w uszach?

Dzwonienie, brzęczenie, piski, świsty i szelesty. Tak pacjenci cierpiący na szumy uszne opisują słyszane przez siebie dźwięki. Niektórzy potrafią z nimi normalnie funkcjonować. Dla innych są tak uciążliwe, że stają się przyczyną bezsenności, nerwicy, a nawet depresji. Skąd biorą się szumy uszne? Czy istnieje jakiś sposób, aby się ich pozbyć? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

męty ciała szklistego
19 czerwca 2020

Latające „muszki” przed oczami? To męty ciała szklistego!

Widzisz dziwne latające „muszki”przed oczami za każdym razem, gdy spojrzysz na białą ścianę, kartkę papieru lub w niebo w słoneczny dzień? To prawdopodobnie męty ciała szklistego, czyli zmiany polegające na nagromadzeniu się różnych substancji w ciele szklistym oka. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej.

niedoczynność tarczycy a dieta
9 czerwca 2020

Niedoczynność tarczycy – dieta może pomóc!

Niedoczynność tarczycy to choroba układu hormonalnego związana z niedoborem lub nieprawidłowym działaniem hormonów tarczycy (tyroksyny – T4 oraz trójjodotyroniny – T3). Niedoczynność tarczycy jest jedną z najczęściej występujących chorób gruczołu tarczowego. Dotyczy 4-5 razy częściej kobiet niż mężczyzn, a chorobowość rośnie z wiekiem.

Alergia na pyłki
5 czerwca 2020

Alergia na pyłki – jak sobie radzić z wiosennym koszmarem?

Wiosna to czas, kiedy przygoda budzi się do życia. Nie dla wszystkich jest to jednak powód do radości. Pylące w okresie wiosenno-letnim trawy, drzewa i krzewy zamieniają życie alergików w prawdziwy koszmar. Które rośliny uczulają najbardziej? Co zrobić, aby pozbyć się uciążliwych objawów alergii? No i jakie zagrożenie dla alergików niesie ze sobą trwająca obecnie pandemia koronawirusa?

wirusy
29 maja 2020

Wirusy. Czym są? Czy żyją? Jak się nimi zarażamy?

Pandemia SARS-COV-2 sprawiła, że na nowo zaczęliśmy się interesować wirusami. To doskonała okazja, by odświeżyć nieco wiedzę na temat tych przedziwnych tworów. Czy wirusy w ogóle żyją? Z czego są zbudowane? W jaki sposób przenoszą się z człowieka na człowieka? W tym artykule zebraliśmy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania na temat wirusów. Zachęcamy do lektury!

miażdżyca
8 maja 2020

Miażdżyca – choroba, która zabija po cichu…

Miażdżycę uznaje się za jedną z największych plag XXI wieku. Obecnie jest najczęstszą przyczyną chorób sercowo-naczyniowych i każdego roku powoduje ogromną ilość zgonów. Nieleczona może doprowadzić do zawału serca lub udaru mózgu. Co przyczynia się do rozwoju miażdżycy i jak się ją leczy? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

ciąża a koronawirus
1 maja 2020

Będziesz tatą? Oto, jak wspierać partnerkę w ciąży w czasie pandemii!

Ciąża to czas, w którym Twoja partnerka będzie potrzebowała od Ciebie wyjątkowego wsparcia. Zwłaszcza teraz, gdy świat walczy z epidemią nieznanej dotąd choroby. Wirus SARS-CoV-2 budzi lęk w nas wszystkich. Jednak najbardziej obawiają się go przyszłe mamy. Chciałbyś pomóc partnerce przetrwać ciążę w czasach pandemii, ale nie wiesz, jak to zrobić? Oto kilka naszych podpowiedzi.

24 kwietnia 2020

Koronawirus. Bez maseczki ochronnej nie wyjdziesz z domu!

W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, rząd wprowadził obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Nakaz ten wzbudził niemałe poruszenie. Czy dla mikroskopijnej wielkości cząsteczki wirusa kawałek materiału stanowi jakąkolwiek przeszkodę? Kogo chronią maseczki? Jak prawidłowo je nosić, by były skuteczne?

dieta a kości
27 marca 2020

Dieta na zdrowe kości – radzi dietetyk kliniczny HolsäMED

Osteoporoza to najbardziej rozpowszechniona choroba układu kostnego. Zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych. Światowa Organizacja Zdrowia definiuje osteoporozę jako chorobę układową szkieletu, charakteryzującą się niską masą kostną, zaburzeniami jej mikroarchitektury oraz zwiększoną łamliwością kości.

23 marca 2020

Informacje dla Pacjentów dotyczące koronowirusa

Od 23.03.2020 centrum medyczne holsaMED wznawia normalne funkcjonowanie i umożliwia Pacjentom konsultacje ze specjalistami we wszystkich poradniach. Wizyty realizowane będą przy zachowaniu szczególnych środków kontroli i higieny.

pierwsza miesiączka
20 marca 2020

Gdy córka staje się kobietą – przewodnik dla mamy

Twoja córka właśnie dostała swoją pierwszą miesiączkę. Jesteś dumna, bo właśnie stała się kobietą. Jednak zupełnie nie wiesz, jak „ugryźć” ten krępujący temat. Chcemy ułatwić Ci to zadanie, dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik. Z niego dowiesz się, jak rozmawiać z córką o okresie, aby stał się on dla niej czymś zupełnie naturalnym i nie kojarzył wyłącznie negatywnie.