PROFILAKTYKA NOWOTWOROWA

Badania przesiewowe w kierunku nowotworów

Nowotwory są drugą po chorobach układu krążenia przyczyną zgonów w Polsce. Rokowania pacjenta oraz wynik leczenia zależą od stopnia zaawansowania choroby nowotworowej.

W walce z rakiem istotne znaczenie ma profilaktyka, której celem jest zminimalizowanie ryzyka zachorowania na raka oraz wykrycie choroby w fazie, pozwalającej na jej całkowite wyleczenie. Ważne jest regularne wykonywanie badań przesiewowych oraz dbanie o zdrowy tryb życia.

Osobom, w rodzinie których występowały przypadki zachorowania na nowotwory złośliwe, zaleca się również wykonanie badania w kierunku predyspozycji genetycznych do rozwoju raka. Świadomość obciążenia genetycznego pozwala na podjęcie właściwych działań profilaktycznych oraz skuteczne leczenie w przyszłości.

BADANIA PROFILAKTYCZNE W KIERUNKIU NOWOTWORÓW

BRCA1 I BRCA2

Testy genetyczne pozwalają wykryć nieprawidłowości w DNA i ocenić ryzyko zachorowania na raka.  Obecność mutacji BRCA1 u kobiet, może zwiększyć ryzyko raka piersi aż do 50-80%, a raka jajnika do 44%. Także mutacja w genie BRCA2 zwiększa ryzyko nowotworu piersi. Zmiany te wiążą się także ze zwiększonym ryzykiem raka jajników oraz nowotworu przewodu pokarmowego – żołądka, jelita grubego i trzustki, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

CYTOLOGIA PŁYNNA

Cienkowarstwowa cytologia na podłożu płynnym LBC, to podstawowe badanie przesiewowe w kierunku raka szyjki macicy. Jest dokładniejsza i ma większą skuteczność niż tradycyjna metoda. Cytologię powinny regularnie wykonywać wszystkie kobiety od podjęcia aktywności seksualnej lub w przypadku kobiet, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia, od 21. roku życia.

TEST HPV

Zakażenie wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) typu onkogennego jest najistotniejszym czynnikiem ryzyka rozwoju raka szyjki macicy. Test genetyczny pozwala wykryć DNA wirusa HPV w próbce. Badanie wykonywane jest metodą PCR,  która ma najwyższy poziom  czułości w wykrywaniu wirusa w badanych próbkach.

CINTEC PLUS CYTOLOGY

CINtec PLUS Cytology to zaawansowany test immunocytochemiczny, który pozwala na ocenę komórek w bardzo wczesnej fazie zmian nowotworowych. Badanie to wykazuje bardzo wysoką czułość i specyficzność, dlatego powinno stanowić uzupełnienie standardowej diagnostyki raka szyjki macicy.

NIE DAJ SIĘ RAKOWI, UMÓW SIĘ NA BADANIA

  ZAREZERWUJ TERMIN
  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Holsa Medical Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).
  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Holsa Medical Sp. z o.o. "informacji handlowych"w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

  CENNIK

  Cytologia płynna (LBC) 80 zł
  Cytologia płynna (LBC) + HPV 14 195 zł
  Cytologia płynna (LBC) + HPV 14 + CINtec PLUS Cytology 420 zł
  Cytologia płynna (LBC) + HPV 37 400 zł
  Cytologia płynna (LBC) + HPV 37 + CINtec PLUS Cytology 550 zł
  Cytologia płynna (LBC) + CINtec PLUS Cytology 250 zł
  CINtec PLUS Cytology 220 zł
  HPV DNA 14 – wykrywanie i genotypowanie 14 typów HPV 160 zł
  HPV DNA 37 – wykrywanie i genotypowanie 37 typów HPV 360 zł
  BRCA1 (met. PCR – sekwencjonowanie Sangera) 380 zł
  BRCA2 (met. PCR – sekwencjonowanie Sangera) 550 zł
  BRCA1 i BRCA2 (sekwencjonowanie NGS) 1599 zł
  CHEK2 (met. PCR – sekwencjonowanie Sangera) 490 zł
  NBS1 (met. PCR – sekwencjonowanie Sangera) 280 zł
  PALB2 (met. PCR – sekwencjonowanie Sangera) 590 zł
  Koszt pobrania materiału do badania 9 zł
  Koszt pobrania materiału do badania dla pacjentów holsäMED bezpłatnie

  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.