Specjaliści dziecięcy Katowice – holsäKIDS
holsäKIDS to zespół lekarzy specjalizujących się w diagnostyce i leczeniu chorób wieku dziecięcego. To lekarze lubiący pracę z dziećmi, z dużą dozą cierpliwości i zrozumienia dla małego pacjenta. Wizyty przebiegają w przytulnych gabinetach, przyjaznej atmosferze i czasie pozwalającym na szczegółowy wywiad medyczny.
W holsäKIDS otaczamy kompleksową opieką medyczną dzieci od pierwszych dni życia, na każdym etapie ich rozwoju psychoruchowego. Świadczymy profesjonalne konsultacje pediatryczne, laryngologiczne, okulistyczne, endokrynologiczne, ginekologiczne, ortopedyczne i genetyczne. Prowadzimy rehabilitację i fizjoterapię dzieci w każdym wieku. Wykonujemy profilaktyczne badania okresowe i szczepienia ochronne.
Multidyscyplinarny zespół lekarzy, rehabilitantów i fizjoterapeutów zawsze służy swoją wiedzą i radą rodzicom dziecka, u którego wystąpiły jakiekolwiek objawy niepożądane. W przypadku podejrzenia lub zdiagnozowania zaburzeń określonego rodzaju mały pacjent zostaje skierowany do właściwego specjalisty holsäKIDS.
KATOWICE - LIBERO
LIBERO Katowice
poziom +2
ul. Kościuszki 229
KATOWICE - KOTLARZA
ul. Kotlarza 6
OFERTA
PEDIATRA
Poradnia dzieci zdrowych i chorych. Profilaktyka, diagnoza i leczenie chorób wieku dziecięcego. Ocena rozwoju psychoruchowego. Bilanse zdrowia. Szczepienia ochronne.
OKULISTA
DZIECIĘCY
Pełna diagnostyka i leczenie chorób narządu wzroku. Korekcja wad wzroku. Dobór okularów i szkieł kontaktowych.
LARYNGOLOG
DZIECIĘCY
Konsultacje chorób wieku dziecięcego w obrębie górnych dróg oddechowych, uszu i narządu równowagi. Leczenie nieżytów nosa, zapalenia zatok, chorób uszu i gardła. Usuwanie ciał obcych z przełyku, uszu, nosa. Zaburzenia połykania.
ALERGOLOG
DZIECIĘCY
Diagnostyka i leczenie chorób alergicznych oraz astmy u dzieci. Specjalistyczne badania laboratoryjne, testy skórne punktowe (typu prick), szczepienia alergiczne, pomiary PEF, odczulanie.
ENDOKRYNOLOG
DZIECIĘCY
Diagnostyka i leczenie schorzeń układu ednokrynnego dzieci. Zaburzenia procesu wzrastania. Przedwczesne i opóźnione dojrzewanie płciowe. Zaburzenia miesiączkowania. Choroby gruczołu tarczycowego i zaburzenia hormonalne.
GINEKOLOG
DZIECIĘCY
Konsultacje problemów ginekologicznych dziewcząt do 18 roku życia. Diagnostyka i leczenie zaburzeń miesiączkowania, infekcji i wad wrodzonych narządów płciowych. Zaburzenia dojrzewania płciowego.
Badania USG.
GENETYK
DZIECIĘCY
Badanie i diagnozowanie chorób o podłożu genetycznym u dzieci. Leczenie i rehabilitacja schorzeń i wad wrodzonych. Choroby nerwowo-mięśniowe oraz choroby mitochondrialne. Poradnictwo genetyczne w rodzinach ryzyka.
ORTOPEDA
DZIECIĘCY
Leczenie wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu dzieci i młodzieży. Skrzywienia kręgosłupa. Leczenie urazów i kontuzji. Profilaktyka wad postawy. UGS stawów biodrowych w profilaktyce dysplazji biodra.
REHABILITACJA
DZIECI
Rehabilitacja medyczna wcześniaków, noworodków, niemowląt i dzieci. Ocena i kontrola rozwoju ruchowego od dnia narodzin. Ocena napięcia mięśniowego i siły mięśniowej. Analiza wzorców ruchowych, chodu i postawy ciała. Zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej.
FIZJOTERAPIA
DZIECI
Fizjoterapia niemowląt i dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, przedwcześnie urodzonymi, z wadami genetycznymi oraz chorobami nerwowo-mięśniowymi.
DIETETYK
DZIECIĘCY
Konsultacje dietetyczne dla rodzin z dziećmi. Analiza składu ciała, indywidualne zalecenia dietetyczne i profesjonalny plan żywieniowy oraz wsparcie we wdrożeniu planu dietetycznego.
KARDIOLOG
DZIECIĘCY
Diagnostyka i leczenie wad serca lub naczyń, zaburzeń rytmu serca, niewydolności serca. Opieka nad dziećmi po zabiegach kardiologii inwazyjnej lub po operacji kardiochirurgicznej.
DORADZTWO
LAKTACYJNE
USG stawu biodrowego pozwala wykryć różne anomalie w jego budowie, przede wszystkim dysplazję. USG bioderek jest badaniem szybkim, nieinwazyjnym i bezbolesnym dla dziecka.
USG
BIODEREK
Badanie ultrasonograficzne stawów biodrowych, tzw. USG bioderek, jest jednym z podstawowych badań wykonywanych u dziecka. Zaleca się wykonanie profilaktycznego badania w 6. tygodniu życia dziecka, a następnie jednego lub dwóch badań kontrolnych, nawet jeśli wynik pierwszego był prawidłowy.
POTRZEBUJESZ LEKARZA?

SPECJALIŚCI
CENNIK
Interesuje Cię koszt świadczeń realizowanych w ramach holsäKIDS?
CZYTASZ I WIESZ
Szkarlatyna (płonica) – choroba zakaźna przedszkolaków
Występuje najczęściej zimą oraz wczesną wiosną, gdy organizm jest osłabiony i atakuje głównie dzieci w wieku przedszkolnym oraz nastolatków. Szkarlatyna (płonica), bo tej choroby będzie dotyczył dzisiejszy artykuł, jest chorobą zakaźną o podłożu bakteryjnym. Wywołują ją paciorkowce typu A, czyli te same bakterie, które przyczyniają się do rozwoju ropnej anginy. W przebiegu płonicy dodatkowo występuje jednak wysypka. Czym charakteryzuje się szkarlatyna? Jak się ją leczy oraz jakie powikłania może wywołać u dziecka? Przeczytaj!
Ciało obce w uchu lub w nosie – zasady postępowania
Małe dzieci mają szczególną tendencje do wkładania sobie różnych przedmiotów do buzi, nosa czy ucha. Najliczniejszą grupą pacjentów trafiających na SOR z powodu obecności ciała obcego są właśnie dzieci w wieku od 0 do 3 lat, choć oczywiście z podobnymi problemami na szpitalne oddziały ratunkowe zgłaszają się również dorośli. Co robić w takiej sytuacji? W artykule przedstawiamy najważniejsze zasady postępowania.
Ciemieniucha – czym jest i jak dbać o skórę głowy dziecka?
Żółte łuski pokrywające główkę dziecka, zwane potocznie ciemieniuchą, to problem, z którym boryka się wielu rodziców. Skąd się biorą? Są objawem fizjologicznym? Świadczą o alergii? A może to efekt błędów w pielęgnacji niemowlęcia? No i wreszcie jak radzić sobie z ciemieniuchą? Jeśli chcesz znać odpowiedzi na wszystkie te pytania, zapraszamy do lektury!