pediatra katowice

Kompleksowa opieka zdrowotna dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia pełnoletności. Profilaktyka zdrowia, diagnostyka i leczenie chorób wieku dziecięcego i zaburzeń rozwoju.

Specjaliści dziecięcy Katowice – holsäKIDS

holsäKIDS to zespół lekarzy specjalizujących się w diagnostyce i leczeniu chorób wieku dziecięcego. To lekarze lubiący pracę z dziećmi, z dużą dozą cierpliwości i zrozumienia dla małego pacjenta. Wizyty przebiegają w przytulnych gabinetach, przyjaznej atmosferze i czasie pozwalającym na szczegółowy wywiad medyczny.

W holsäKIDS otaczamy kompleksową opieką medyczną dzieci od pierwszych dni życia, na każdym etapie ich rozwoju psychoruchowego. Świadczymy profesjonalne konsultacje pediatryczne, laryngologiczne, okulistyczne, endokrynologiczne, ginekologiczne, ortopedyczne i genetyczne. Prowadzimy rehabilitację i fizjoterapię dzieci w każdym wieku. Wykonujemy profilaktyczne badania okresowe i szczepienia ochronne.

Multidyscyplinarny zespół lekarzy, rehabilitantów i fizjoterapeutów zawsze służy swoją wiedzą i radą rodzicom dziecka, u którego wystąpiły jakiekolwiek objawy niepożądane. W przypadku podejrzenia lub zdiagnozowania zaburzeń określonego rodzaju mały pacjent zostaje skierowany do właściwego specjalisty holsäKIDS.

 

KATOWICE - LIBERO

LIBERO Katowice
poziom +2
ul. Kościuszki 229

KATOWICE - KOTLARZA

ul. Kotlarza 6

OFERTA

PEDIATRA

Poradnia dzieci zdrowych i chorych. Profilaktyka, diagnoza i leczenie chorób wieku dziecięcego. Ocena rozwoju psychoruchowego. Bilanse zdrowia. Szczepienia ochronne.

OKULISTA
DZIECIĘCY

Pełna diagnostyka i leczenie chorób narządu wzroku. Korekcja wad wzroku. Dobór okularów i szkieł kontaktowych.

LARYNGOLOG
DZIECIĘCY

Konsultacje chorób wieku dziecięcego w obrębie górnych dróg oddechowych, uszu i narządu równowagi. Leczenie nieżytów nosa, zapalenia zatok, chorób uszu i gardła. Usuwanie ciał obcych z przełyku, uszu, nosa. Zaburzenia połykania.

ALERGOLOG
DZIECIĘCY

Diagnostyka i leczenie chorób alergicznych oraz astmy u dzieci. Specjalistyczne badania laboratoryjne, testy skórne punktowe (typu prick), szczepienia alergiczne, pomiary PEF, odczulanie.

ENDOKRYNOLOG
DZIECIĘCY

Diagnostyka i leczenie schorzeń układu ednokrynnego dzieci. Zaburzenia procesu wzrastania. Przedwczesne i opóźnione dojrzewanie płciowe. Zaburzenia miesiączkowania. Choroby gruczołu tarczycowego i zaburzenia hormonalne.

GINEKOLOG
DZIECIĘCY

Konsultacje problemów ginekologicznych dziewcząt do 18 roku życia. Diagnostyka i leczenie zaburzeń miesiączkowania, infekcji i wad wrodzonych narządów płciowych. Zaburzenia dojrzewania płciowego.
Badania USG.

GENETYK
DZIECIĘCY

Badanie i diagnozowanie chorób o podłożu genetycznym u dzieci. Leczenie i rehabilitacja schorzeń i wad wrodzonych. Choroby nerwowo-mięśniowe oraz choroby mitochondrialne. Poradnictwo genetyczne w rodzinach ryzyka.

ORTOPEDA
DZIECIĘCY

Leczenie wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu dzieci i młodzieży. Skrzywienia kręgosłupa. Leczenie urazów i kontuzji. Profilaktyka wad postawy. UGS stawów biodrowych w profilaktyce dysplazji biodra.

REHABILITACJA
DZIECI

Rehabilitacja medyczna wcześniaków, noworodków, niemowląt i dzieci. Ocena i kontrola rozwoju ruchowego od dnia narodzin. Ocena napięcia mięśniowego i siły mięśniowej. Analiza wzorców ruchowych, chodu i postawy ciała. Zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej.

FIZJOTERAPIA
DZIECI

Fizjoterapia niemowląt i dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, przedwcześnie urodzonymi, z wadami genetycznymi oraz chorobami nerwowo-mięśniowymi.

DIETETYK
DZIECIĘCY

Konsultacje dietetyczne dla rodzin z dziećmi. Analiza składu ciała, indywidualne zalecenia dietetyczne i profesjonalny plan żywieniowy oraz wsparcie we wdrożeniu planu dietetycznego.

KARDIOLOG
DZIECIĘCY

Diagnostyka i leczenie wad serca lub naczyń, zaburzeń rytmu serca, niewydolności serca. Opieka nad dziećmi po zabiegach kardiologii inwazyjnej lub po operacji kardiochirurgicznej.

DORADZTWO
LAKTACYJNE

USG stawu biodrowego pozwala wykryć różne anomalie w jego  budowie, przede wszystkim dysplazję. USG bioderek jest badaniem szybkim, nieinwazyjnym i bezbolesnym dla dziecka.

USG
BIODEREK

Badanie ultrasonograficzne stawów biodrowych, tzw. USG bioderek, jest jednym z podstawowych badań wykonywanych u dziecka. Zaleca się wykonanie profilaktycznego badania w 6. tygodniu życia dziecka, a następnie jednego lub dwóch badań kontrolnych, nawet jeśli wynik pierwszego był prawidłowy.

POTRZEBUJESZ LEKARZA?

  ZAREZERWUJ TERMIN


  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum
  Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.

  SPECJALIŚCI

  LEK. MED.
  EWA SZTURM-REJNIAK

  pediatra, neonatolog

  DR. N. MED.
  DANUTA JADAMUS-NIEBRÓJ

  pediatra, neonatolog

  LEK. MED.
  DOMINIKA POWROŹNIK

  okulista

  LEK. MED.
  WOJCIECH MARUSZCZYK

  okulista

  LEK. MED.
  JAKUB KWIATKOWSKI

  otolaryngolog, alergolog

  DR N. MED.
  EWA SZANECKA

  pediatra, alergolog

  LEK. MED.
  BEATA SPÓLNICKA

  ortopeda, chirurg dziecięcy

  MGR
  AGNIESZKA WALCZYK

  fizjoterapeuta

  MGR
  KAROLINA BOJDO

  fizjoterapeuta dziecięcy

  DR N. MED.
  JACEK PILCH

  genetyk

  DR N. MED. ALEKSANDRA
  JANUSZEK - TRZCIĄKOWSKA

  endokrynolog, pediatra

  MGR
  MAŁGORZATA CHODYŁA

  dietetyk kliniczny, psychodietetyk

  LEK. MED.
  MAGDALENA
  ADAMCZYK-FRYSTACKA

  okulista

  DR N. MED.
  AGNIESZKA MAREK

  ginekolog, ginekolog dziecięcy

  LEK.
  ANNA MICHALIK

  pediatra

  MGR
  KATARZYNA GŁOŚNA

  położna, doradca laktacyjny

  LEK.
  MAŁGORZATA CIENCIAŁA

  pediatra, onkolog i hematolog dziecięcy

  LEK.
  KAMIL MARCINKOWSKI

  lekarz bez specjalizacji

  LEK.
  AGNIESZKA BZOWSKA

  pediatra, specjalista chorób wewnętrznych

  LEK.
  MARTA BIEDAK-KOWALSKA

  pediatra

  CENNIK

  Interesuje Cię koszt świadczeń realizowanych w ramach holsäKIDS? 

  CZYTASZ I WIESZ

  szkarlatyna
  29 grudnia 2022

  Szkarlatyna (płonica) – choroba zakaźna przedszkolaków

  Występuje najczęściej zimą oraz wczesną wiosną, gdy organizm jest osłabiony i atakuje głównie dzieci w wieku przedszkolnym oraz nastolatków. Szkarlatyna (płonica), bo tej choroby będzie dotyczył dzisiejszy artykuł, jest chorobą zakaźną o podłożu bakteryjnym. Wywołują ją paciorkowce typu A, czyli te same bakterie, które przyczyniają się do rozwoju ropnej anginy. W przebiegu płonicy dodatkowo występuje jednak wysypka. Czym charakteryzuje się szkarlatyna? Jak się ją leczy oraz jakie powikłania może wywołać u dziecka? Przeczytaj!

  ciało obce w uchu lub w nosie
  11 marca 2022

  Ciało obce w uchu lub w nosie – zasady postępowania

  Małe dzieci mają szczególną tendencje do wkładania sobie różnych przedmiotów do buzi, nosa czy ucha. Najliczniejszą grupą pacjentów trafiających na SOR z powodu obecności ciała obcego są właśnie dzieci w wieku od 0 do 3 lat, choć oczywiście z podobnymi problemami na szpitalne oddziały ratunkowe zgłaszają się również dorośli. Co robić w takiej sytuacji? W artykule przedstawiamy najważniejsze zasady postępowania.

  ciemieniucha
  7 stycznia 2022

  Ciemieniucha – czym jest i jak dbać o skórę głowy dziecka?

  Żółte łuski pokrywające główkę dziecka, zwane potocznie ciemieniuchą, to problem, z którym boryka się wielu rodziców. Skąd się biorą? Są objawem fizjologicznym? Świadczą o alergii? A może to efekt błędów w pielęgnacji niemowlęcia? No i wreszcie jak radzić sobie z ciemieniuchą? Jeśli chcesz znać odpowiedzi na wszystkie te pytania, zapraszamy do lektury!