BULKAMID

Pozbądź się problemu nietrzymania moczu dzięki jednemu, krótkiemu zabiegowi

Wylecz wysiłkowe nietrzymanie moczu w zaledwie 10 minut dzięki zabiegowi, który obejmuje tylko 3 lub 4 małe wstrzyknięcia miękkiego żelu! 

Rewolucyjny zabieg iniekcji okołocewkowej, z zastosowaniem produktu wypełniającego Bulkamid to innowacyjna technika małoinwazyjnego leczenia nietrzymania moczu.

Zapraszamy na konsultacje ze specjalistami holsäMED. 

Iniekcja substancji wypełniającej w ścianę cewki moczowej to jedna z szybkich i małoinwazyjnych technik leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Środek wypełniający Bulkamid zwiększa objętość tkanki, co nie zamyka całkowicie cewki, ale pozwala na lepszą kontrolę trzymania moczu dzięki wspomaganiu mechanizmu zamykania cewki moczowej.

Nietrzymanie moczu to częsta przypadłość wielu kobiet. Mimowolne popuszczanie, zwane wysiłkowym nietrzymaniem moczu, następuje najczęściej w momencie wzrostu cieśnienia w jamie brzusznej, co następować może w trakcie wysiłku fizycznego, kichnięcia lub kaszlu czy podczas śmiania się. WNTM zazwyczaj powodowane jest osłabieniem mięśni dna miednicy. Dolegliwość ta powoduje dyskomfort i znacząco obniża jakość życia osobistego i kontaktów towarzyskich, wpływa na życie seksualne, może powodować zaburzenia depresyjne.

INFOLINIA

32 506 50 85
pon. – pt. 8:00 – 20:00
info@holsaMED.pl

KATOWICE - LIBERO

LIBERO Katowice
poziom +2
ul. Kościuszki 229

KATOWICE - KOTLARZA

ul. Kotlarza 6

ZMAGASZ SIĘ Z WNTM? UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ ZE SPECJALISTĄ!

  ZAREZERWUJ TERMIN:

  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum
  Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.

  SPECJALIŚCI

  LEK. MED.
  IMAN HIJAZI

  lekarz ginekologii estetycznej

  BULKAMID - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  Na czym polega zabieg?

  Zabieg BULKAMID polega na wstrzyknięciu do cewki moczowej biokompatybilnego hydrożelu, który tworzy w tkankach tak zwane poduszki zwężające światło ujścia cewki. Efekt wypełniający pozwala na lepszą kontrolę trzymania moczu.

  Bulkamid - leczenie WNTM

  Dla kogo przeznaczony jest system Bulkamid?

  Bulkamid wspomaga mechanizmy zamykania cewki moczowej, co daje lepszą kontrolę w przypadkach wysiłkowego nietrzymania moczu: podczas śmiechu, kichania czy kaszlu, w trakcie aktywności fizycznej lub współżycia seksualnego.

  Zabieg rekomendowany jest wszystkim Pacjentkom, które chcą poprawić komfort i jakość życia, a u których zawiodły zachowawcze metody leczenia.

  Jak działa Bulkamid?

  Bulkamid to biokompatybilny, jednorodny hydrożel, który wypełnia ścianki cewki moczowej, zwiększając objętość tkanek. Hydrożel tworzy na ściankach cewki moczowej tzw. poduszki, których rozmiar jest zależny od wstrzykniętej objętości produktu.

  Jakie efekty daje zabieg?

  Dzięki wypełnieniu ścianek cewki moczowej, pacjent zyskuje większą kontrolę nad trzymaniem moczu. Poduszki tworzone przez produkt Bulkamid wspomagają zamknięcie cewki moczowej, niwelując (lub w znacznym stopniu ograniczają ilość i częstotliwość) wycieku moczu w sytuacjach zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej – czyli najczęściej w trakcie wysiłku fizycznego, kaszlu lub kichania, a także śmiania się.

  Ponad 3/4 kobiet, u których zastosowano Bulkamid zgłosiło, że nietrzymanie moczu zostało wyleczone lub złagodzone, a u około dwóch trzecich ustąpiło całkowicie.

  Czy zastosowanie produktu Bulkamid wiąże się z ryzykiem?

  W trakcie badań klinicznych nad produktem Bulkamid zanotowano niewielką liczbę niegroźnych i przejściowych powikłań po zabiegu. Najczęściej zgłaszanymi powikłaniami były: ból podczas lub po zabiegu, niewielka ilość krwi w moczu, opóźnione lub bolesne oddawanie moczu, a także infekcja dróg moczowych.

  Jak wygląda zabieg? 

  Zabieg nie wymaga żadnych cięć ani nacięć, odbywa się w znieczuleniu miejscowym.
  Wstrzyknięcie hydrożelu Bulkamid odbywa się za pomocą uretroskopu – zabieg trwa zazwyczaj około 10-15 minut.
  W trakcie zabiegu lekarz wstrzykuje trzy lub cztery porcje produktu Bulkamid (1,5–2 ml całkowitej objętości, czyli nieco mniej niż połowa łyżeczki).

  Jak długo trwa rekonwalescencja?

  Czas rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo krótki – Pacjentki nie wymagają hospitalizacji, zazwyczaj po 24 godzinach można wrócić do codziennych zajęć.

  Czy Bulkamid zawiera plastik?

  Hydrożel Bulkamid składa się w 97,5% z wody i w 2,5% z poliakrylamidu. Zastosowany polimer jest pochodzenia naturalnego, a jego właściwości mechaniczne są kompatybilne z tkankami miękkimi i narządami.

  CENNIK

  Sprawdź cennik terapii nietrzymania moczu