MAMMOGRAFIA

Bezpłatne badania profilaktyczne

Masz 50-69 lat? Zapraszamy na bezpłatną mammografię, realizowaną w ramach Programu profilaktyki raka piersi. Aby wykonać badanie, nie potrzebujesz skierowania – wystarczy, że zgłosisz się do holsäMED w celu ustalenia terminu badania.

Rak piersi to jeden z najczęstszych nowotworów na świecie i wciąż jeden z głównych powodów śmierci wśród kobiet. Ryzyko zachorowania zwiększa się znacznie po ukończeniu 50. roku życia.

Regularne badania mammograficzne (minimum co 2 lata, dla Pacjentek z grupy podwyższonego ryzyka – co 12 miesięcy) pozwalają na wykrycie nawet najmniejszych zmian. A zdiagnozowany we wczesnym stadium, rak piersi może być całkowicie uleczalny.

Jeśli nie kwalifikujesz się do programu bezpłatnych badań (masz mniej niż 50 lat lub więcej niż 69), możesz wykonać mammografię bezpłatnie na podstawie skierowania od lekarza ginekologa lub prywatnie.

INFOLINIA

32 506 50 85
pon. – pt. 8:00 – 20:00
info@holsaMED.pl

KATOWICE - LIBERO

LIBERO Katowice
poziom +2
ul. Kościuszki 229

KATOWICE - KOTLARZA

ul. Kotlarza 6

KTO POWINIEN SIĘ ZBADAĆ?

Wykonaj mammografię, jeśli:

  • jesteś po 50. roku życia
  • długo stosujesz antykoncepcję hormonalną lub hormonalną terapię zastępczą
  • zaczęłaś wcześnie miesiączkować i/lub późno przeszłaś menopauzę
  • w rodzinie wystąpiły przypadki raka piersi

Inne czynniki ryzyka:

  • brak aktywności fizycznej
  • znaczna nadwaga lub otyłość
  • nadużywanie alkoholu
  • palenie papierosów
  • nieprawidłowa dieta

MASZ PIERSI? UMÓW SIĘ NA BADANIE!

    ZAREZERWUJ TERMIN:

    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum
    Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.

    SPECJALIŚCI

    PATRYCJA PTAK

    pracowania mammografii

    JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA? 

    Na pierwszą mammografię dobrze umówić się już po ukończeniu 40. roku życia, natomiast po 50. urodzinach profilaktyczne badania w kierunku raka piersi powinno się wykonywać co na mniej raz na 2 lata.

    Badanie mammograficzne najlepiej wykonać w pierwszym tygodniu cyklu, gdy piersi są mniej obrzmiałe i tkliwe, dzięki czemu badanie spowoduje mniejszy dyskomfort. Natomiast rozmiar piersi lub implanty nie mają wpływu na przebieg badania.

    Mammografia nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jednak zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu, a w dniu badania zalecane jest również niestosowanie produktów z talkiem, gdyż mogą one fałszować obraz.

    Przeciwwskazaniem do wykonania mammografii jest ciąża.

    JAK WYGLĄDA BADANIE MAMMOGRAFICZNE?

    Mammografia polega na prześwietleniu rentgenowskim z użyciem niskiej dawki promieniowania. Pozwala to na dokładne zbadanie piersi i wykrycie ewentualnych, nawet najmniejszych zmiany. Badanie wiąże się z lekkim dyskomfortem (powodowanym uciskiem sprzętu, koniecznym jednak do uzyskania prawidłowego obrazu), ale nie wymaga znieczulenia.

    Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko 

     

    MAMMOGRAFIA CZY USG?

    Jeśli masz wątpliwości, które z badań wykonać, poradź się lekarza POZ lub ginekologa. Mimo iż zarówno mammografia jak i USG piersi są skutecznymi metodami wczesnego wykrywania zmian nowotworowych, badania te różnią się metodą obrazowania piersi i szczegółowością opisywania różnych zmian w gruczołach. Typ badania powinien być zatem uzależniony od wieku Pacjentki, specyfiki budowy piersi oraz pożądanych po badaniu informacji.

    WYNIKI BADANIA

    Przy prawidłowym wyniku, Pacjentka otrzyma informację i przypomnienie o kolejnym badaniu za 12 lub 24 miesiące

    Przy nieprawidłowym wyniku – Pacjentka zostanie poinformowana o konieczności dalszej diagnostyki (USG piersi, biopsja etc.) i skierowana do poradni chorób piersi lub poradni onkologicznej holsäMED.

    CENNIK

    Interesuje Cię koszt świadczeń w ramach poradni chorób piersi?