Zadzwoń +32 506 50 85
Umów wizytę
Koszty leczenia

POTRZEBUJESZ LEKARZA?Zadzwoń:32 506 50 85

CZYTASZ I WIESZ

antykoncepcja hormonalna
3 kwietnia 2020

Trudne pytania, szybkie odpowiedzi – antykoncepcja hormonalna

Choć początki antykoncepcji hormonalnej sięgają lat 60. XX w., to Polki wciąż wiedzą o niej zbyt mało. Pod względem wiedzy na temat nowoczesnych form zapobiegania ciąży znajdujemy się ogonie Europy. Czas to zmienić! W naszym artykule przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące antykoncepcji hormonalnej. Mamy nadzieję, że rozwieje on Twoje wątpliwości.

dieta a kości
27 marca 2020

Dieta na zdrowe kości – radzi dietetyk HolsäMED

Osteoporoza to najbardziej rozpowszechniona choroba układu kostnego. Zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych. Światowa Organizacja Zdrowia definiuje osteoporozę jako chorobę układową szkieletu, charakteryzującą się niską masą kostną, zaburzeniami jej mikroarchitektury oraz zwiększoną łamliwością kości.

23 marca 2020

Informacje dla Pacjentów dotyczące koronowirusa

Od 23.03.2020 centrum medyczne holsaMED wznawia normalne funkcjonowanie i umożliwia Pacjentom konsultacje ze specjalistami we wszystkich poradniach. Wizyty realizowane będą przy zachowaniu szczególnych środków kontroli i higieny.

pierwsza miesiączka
20 marca 2020

Gdy córka staje się kobietą – przewodnik dla mamy

Twoja córka właśnie dostała swoją pierwszą miesiączkę. Jesteś dumna, bo właśnie stała się kobietą. Jednak zupełnie nie wiesz, jak „ugryźć” ten krępujący temat. Chcemy ułatwić Ci to zadanie, dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik. Z niego dowiesz się, jak rozmawiać z córką o okresie, aby stał się on dla niej czymś zupełnie naturalnym i nie kojarzył wyłącznie negatywnie.

koronawirus
12 marca 2020

Koronawirus z Wuhan – oto, co warto o nim wiedzieć!

Ponad 119 000 zakażonych i przeszło 4 200 zgonów… Koronawirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie na całym świecie. Po raz pierwszy zaobserwowano go w grudniu 2019 roku w położonym w środkowych Chinach mieście Wuhan. Od tego momentu wirus dotarł już do ponad 100 krajów, wywołując globalną epidemię.

otyłość brzuszna u mężczyzn
9 marca 2020

Jak walczyć z otyłością brzuszną u mężczyzn?

Problem nadwagi i otyłości występuje na całym świecie. W Polsce w ciągu ostatniej dekady rozpowszechnienie otyłości wzrosło szczególnie u mężczyzn. Szacuje się, że co czwarty mężczyzna w Polsce jest otyły, a otyłość brzuszną obserwuje się u 1/3 mężczyzn.

poradnia endokrynologiczna
28 lutego 2020

Poradnia endokrynologiczna – kiedy się udać?

Poradnia endokrynologiczna holsäMED zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń związanych z nieprawidłową pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego, a więc tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, grasicy, jąder u mężczyzn czy jajników u kobiet.

chandra a depresja
24 lutego 2020

Chandra, czy coś poważniejszego? Jak rozpoznać depresję?

Każdy z nas miewa czasem gorsze dni…Zwłaszcza teraz – w ponure, ciemne, zimowe wieczory. Niedobór światła słonecznego i paskudna pogoda za oknem sprawiają, że jesteśmy pozbawieni energii i najchętniej cały dzień przeleżelibyśmy w łóżku zawinięci w koc. Takie obniżenie nastroju ma najczęściej charakter sezonowy i przechodzi wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słońca.

menopauza a osteoporoza
21 lutego 2020

Menopauza a osteoporoza – co je łączy?

O osteoporozie często mówi się, że to choroba kobiet po menopauzie. I poniekąd jest to prawda. Bo choć panowie też na nią chorują, to jednak u pań osteoporoza występuje zdecydowanie częściej. Statystycznie cierpi na nią przeszło 30% kobiet po menopauzie. Na czym dokładnie polega związek pomiędzy menopauzą a osteoporozą? Wyjaśniamy!

jak schudnąć
14 lutego 2020

Musisz jeść, aby schudnąć! Radzi dietetyk HolsäMED

Wchodzisz na wagę, a ona znowu wskazuje klika kilogramów więcej. W spodnie się nie dopinasz i masz zadyszkę, wchodząc po schodach. Myślisz – czas dietę. Tymczasem odchudzanie kojarzy Ci się ze stosowaniem rygorystycznej diety z niską zawartością energii oraz monotonią. Wypróbowałaś/eś już wszystkiego, a zbędne kilogramy wracają. Zapomnij o tym, aby schudnąć musisz zacząć jeść.

witamina d
7 lutego 2020

Witamina D w okresie jesienno-zimowym – czemu taka ważna?

W ostatnich latach dużo mówi się o roli witaminy D oraz potrzebie jej suplementacji.
I słusznie, bo faktycznie działa bardzo pozytywnie na organizm. Witaminę D potrafimy wyprodukować sobie sami. Problem tkwi w tym, że potrzebujemy do tego słońca. Tymczasem w okresie jesienno-zimowym mamy go jak na lekarstwo. Efekt? Nawet 90% Polaków może mieć niedobory witaminy D.

poradnia ortopedyczna
31 stycznia 2020

Poradnia ortopedyczna – czym się zajmuje?

Poradnia ortopedyczna zajmuje się kompleksową diagnostyką oraz leczeniem nabytych i wrodzonych schorzeń narządu ruchu. Lekarze przyjmujący w poradni – ortopedzi, traumatolodzy, ortopedzi dziecięcy, a także specjaliści z zakresu medycyny sportowej, leczą m.in. pacjentów po urazach, z wadami postawy oraz cierpiących na różnego rodzaju zwyrodnienia.