Zadzwoń +32 506 50 85
Umów wizytę
Koszty leczenia

POTRZEBUJESZ LEKARZA?Zadzwoń:32 506 50 85

CZYTASZ I WIESZ

Alergia na pyłki
5 czerwca 2020

Alergia na pyłki – jak sobie radzić z wiosennym koszmarem?

Wiosna to czas, kiedy przygoda budzi się do życia. Nie dla wszystkich jest to jednak powód do radości. Pylące w okresie wiosenno-letnim trawy, drzewa i krzewy zamieniają życie alergików w prawdziwy koszmar. Które rośliny uczulają najbardziej? Co zrobić, aby pozbyć się uciążliwych objawów alergii? No i jakie zagrożenie dla alergików niesie ze sobą trwająca obecnie pandemia koronawirusa?

wirusy
29 maja 2020

Wirusy. Czym są? Czy żyją? Jak się nimi zarażamy?

Pandemia SARS-COV-2 sprawiła, że na nowo zaczęliśmy się interesować wirusami. To doskonała okazja, by odświeżyć nieco wiedzę na temat tych przedziwnych tworów. Czy wirusy w ogóle żyją? Z czego są zbudowane? W jaki sposób przenoszą się z człowieka na człowieka? W tym artykule zebraliśmy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania na temat wirusów. Zachęcamy do lektury!

rozszerzanie diety niemowlaka
25 maja 2020

Rozszerzanie diety niemowląt metodą Baby – led weaning

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia. Według WHO wprowadzenie żywności uzupełniającej powinno się rozpocząć, gdy wyłączne karmienie piersią nie będzie w stanie zapewnić wystarczającej ilości składników odżywczych i energii do wzrostu i rozwoju niemowlęcia.

jak wybrać lekarza do prowadzenia ciąży
22 maja 2020

Jak wybrać lekarza do prowadzenia ciąży? 5 wskazówek

Ginekolog czy położna? Prywatnie czy na NFZ? Wybór lekarza prowadzącego ciążę na pewno nie jest łatwy. Przecież osoba, którą ostatecznie wybierzesz będzie przez niemal 9 kolejnych miesięcy czuwać nad Tobą i Twoim maleństwem. To do niej będziesz zgłaszać się z każdą dolegliwością czy pytaniem. To ona będzie zlecać Ci badania.

kiedy iść z dzieckiem do ortopedy
15 maja 2020

Kiedy iść z dzieckiem do ortopedy? Wskazania do wizyty

Pierwszy kontakt z ortopedą dziecko powinno mieć jeszcze przed ukończeniem 4. tygodnia życia. Później w okolicach 7-8 miesiąca, gdy maluch zaczyna siadać, oraz gdy skończy 2 lata. Oczywiście nie musimy kurczowo trzymać się wyznaczonych terminów. Do ortopedy warto iść z dzieckiem za każdym razem, gdy tylko zauważymy coś niepokojącego w jego rozwoju. No właśnie…Czyli kiedy?

niedokrwistość z niedoboru żelaza
11 maja 2020

Niedokrwistość z niedoboru żelaza – jak skomponować jadłospis?

Niedobór żelaza jest najczęstszą przyczyną niedokrwistości. Jest to problem zdrowia publicznego na całym świecie, mogący mieć poważne konsekwencje. O czym powinna pamiętać kobieta w swoim jadłospisie, aby uniknąć niedokrwistości z niedoboru żelaza? Radzi dietetyk kliniczny.

miażdżyca
8 maja 2020

Miażdżyca – choroba, która zabija po cichu…

Miażdżycę uznaje się za jedną z największych plag XXI wieku. Obecnie jest najczęstszą przyczyną chorób sercowo-naczyniowych i każdego roku powoduje ogromną ilość zgonów. Nieleczona może doprowadzić do zawału serca lub udaru mózgu. Co przyczynia się do rozwoju miażdżycy i jak się ją leczy? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

ciąża a koronawirus
1 maja 2020

Będziesz tatą? Oto, jak wspierać partnerkę w ciąży w czasie pandemii!

Ciąża to czas, w którym Twoja partnerka będzie potrzebowała od Ciebie wyjątkowego wsparcia. Zwłaszcza teraz, gdy świat walczy z epidemią nieznanej dotąd choroby. Wirus SARS-CoV-2 budzi lęk w nas wszystkich. Jednak najbardziej obawiają się go przyszłe mamy. Chciałbyś pomóc partnerce przetrwać ciążę w czasach pandemii, ale nie wiesz, jak to zrobić? Oto kilka naszych podpowiedzi.

24 kwietnia 2020

Koronawirus. Bez maseczki ochronnej nie wyjdziesz z domu!

W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, rząd wprowadził obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Nakaz ten wzbudził niemałe poruszenie. Czy dla mikroskopijnej wielkości cząsteczki wirusa kawałek materiału stanowi jakąkolwiek przeszkodę? Kogo chronią maseczki? Jak prawidłowo je nosić, by były skuteczne?

poradnia chorób piersi jakie badania w niej wykonasz
17 kwietnia 2020

Poradnia chorób piersi – jakie badania w niej wykonasz?

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Każdego roku w Polsce stwierdza się ponad 18 tysięcy nowych zachorowań. Niestety ponad 6 tysięcy chorych umiera z powodu zbyt późnej diagnozy. Dlatego, jeśli wyczułaś guzek w piersi lub inną niepokojącą zmianę, umów się na konsultację do poradni chorób piersi i wykonaj niezbędne badania.

10 kwietnia 2020

Żywienie – jak wpływa na wyniki w nauce u dzieci i młodzieży?

Składniki odżywcze zawarte w diecie wpływają na optymalny rozwój mózgu i jego prawidłowe funkcjonowanie, a tym samym na wyniki w nauce dzieci i młodzieży. Odpowiednio zbilansowane posiłki, bogate w kwasy omega-3, witaminy i minerały wspomagają pamięć i koncentrację, dzięki czemu nasze pociechy dużo łatwiej radzą sobie ze szkolnymi obowiązkami.

antykoncepcja hormonalna
3 kwietnia 2020

Trudne pytania, szybkie odpowiedzi – antykoncepcja hormonalna

Choć początki antykoncepcji hormonalnej sięgają lat 60. XX w., to Polki wciąż wiedzą o niej zbyt mało. Pod względem wiedzy na temat nowoczesnych form zapobiegania ciąży znajdujemy się ogonie Europy. Czas to zmienić! W naszym artykule przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące antykoncepcji hormonalnej.