LASEROWE LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU

MonaLisa Touch

Nietrzymanie moczu to bardzo przykry i krępujący problem zdrowotny, który obniża jakość życia kobiety. Dolegliwość ta utrudnia funkcjonowanie w codziennym życiu, wpływa negatywnie na aktywność fizyczną, zawodową jak również seksualną pacjentów.

Nietrzymanie moczu to mimowolny wyciek moczu wynikający ze spadku napięcia mięśni pochwy oraz niewydolności aparatu zamykającego cewkę moczową. Uważa się, że ten problem może dotyczyć, w różnych momentach życia, 1 na 4 kobiety. Ryzyko wystąpienia dolegliwości wzrasta z wiekiem.

Współczesna medycyna oferuje wiele skutecznych metod leczenia nietrzymania moczu, dzięki którym kobieta może odzyskać kontrolę nad swoim pęcherzem i komfort życia. Jedną z tych metod jest laseroterapia przy użyciu lasera MonaLisa Touch.

LASER MONALISA TOUCH

Laseroterapia przy użyciu lasera MonaLisa Touch jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym i nie wymaga znieczulenia. Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, a także powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej za pomocą lasera MonaLisa Touch.

Wykonywany jest przezpochwowo, lekarz wpuszcza wiązkę lasera i kieruje ją na ujście cewki moczowej, przedsionek oraz ścianę pochwy. Są to kluczowe punkty w których dochodzi do osłabienia mięśni co powoduje obniżone napięcie. Pod wpływem działania lasera MonaLisa Touch włókna kolagenowe ulegają skróceniu w tych obszarach, a także stymulowana jest synteza nowych włókien. W ten sposób dochodzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywrócenia jej normalnej funkcjonalności.

ZADBAJ O ZDROWIE INTYMNE, UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

    ZAREZERWUJ TERMIN:

    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum
    Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.