REWITALIZACJA POCHWY

Odmłodzenie i regeneracja stref intymnych

Od ok. 25 roku życia kobiety spada poziom syntezy kolagenu oraz elastyny, co skutkuje starzeniem m.in. skóry, błon śluzowych oraz więzadeł, czyli także miejsc intymnych, które naturalnie z biegiem czasu wiotczeją.

Zmiany hormonalne, przebyte ciąże oraz porody naturalne również nie pozostają bez wpływu na narządy intymne kobiety. Z biegiem czasu ściany pochwy oraz wargi sromowe wiotczeją i stają się coraz cieńsze. To prowadzi do wielu dolegliwości jak np. suchość pochwy, świąd, ból, zwiększa się podatność na urazy i infekcje intymne, obniża się jakość życia seksualnego.

Rewitalizacja pozwala na regenerację i odmłodzenie miejsc intymnych, a co za tym idzie poprawę nie tylko estetyki, ale też zdrowia intymnego, jakości życia seksualnego i komfortu kobiety.

WSKAZANIA DO ZABIEGU REWITALIZACJI POCHWY

 • Suchość pochwy
 • Otarcia powodujące infekcje
 • Wiotka i sucha skóra okolic intymnych
 • Świąd okolic intymnych
 • Spadek napięcia i rozluźnienie pochwy
 • Ból podczas stosunku
 • Atrofia błony śluzowej pochwy
 • Atrofia warg sromowych
 • Blizny po nacięciu krocza i cesarskim cięciu
 • Brak satysfakcji ze współżycia

LASEROWA REWITALIZACJA POCHWY

Zabieg wykonywany jest laserem MonaLisa Touch i ma na celu obkurczenie pochwy. Efekt ten jest uzyskiwany dzięki temu, że wiązka lasera skierowana na odpowiednią część narządów intymnych stymuluje produkcję kolagenu w błonie śluzowej. Powoduje to zwiększenie napięcia i elastyczności tkanek oraz zmniejszenie obwodu pochwy.

Jest to krótki zabieg, wykonywany przezpochwowo. Lekarz przy pomocy specjalnej końcówki lasera wyposażonej w skaner, kieruje wiązkę na ścianki pochwy modelując je, napinając oraz stymulując regenerację włókien kolagenowych. W efekcie, ścianki pochwy stają się bardziej elastyczne i zwarte. W ten sposób zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka pochwy sprzed porodu, czy okresu menopauzy. Zabieg jest bezbolesny, bezpośrednio po nim pacjentka może wrócić do codziennych czynności, a już po trzech dniach do aktywności seksualnej.

Dzięki zabiegom odmładzania okolic intymnych, kobiety mają szansę na poprawę komfortu życia i uatrakcyjnienie swojego narządu płciowego.

REWITALIZACJA POCHWY KWASEM HIALURONOWYM

Zabieg rewitalizacji pochwy kwasem hialuronowym ma na celu złagodzenie objawów starzenia się skóry okolic intymnych, poprawienie ich elastyczności oraz zmniejszenie suchości skóry oraz śluzówki. Do zabiegu stosuje się preparat z kwasem hialuronowym, który zapewnia długotrwały efekt złagodzenia nieprzyjemnych objawów i dyskomfortu w obrębie narządów płciowych.

Zabieg trwa około 30 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Polega na wstrzyknięciu w okolice intymne kwasu hialuronowego. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

ZADBAJ O ZDROWIE INTYMNE, UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

  ZAREZERWUJ TERMIN:

  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum
  Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.