GENETYK DZIECIĘCY

Lekarze specjaliści poradni genetycznej holsäKIDS zajmują się diagnozowaniem i leczeniem wad wrodzonych i różnych anomalii rozwojowych. Do poradni genetycznej trafiają też maluchy, których rodzice lub inni krewni mają chorobę genetyczną, jak: zaburzenia liczby lub struktury chromosomów, jednogenowe choroby metaboliczne albo choroby mitochondrialne.

W diagnostyce wykorzystujemy między innymi badania cytogenetyczne, molekularne czy laboratoryjne.

Do poradni genetycznej kieruje się przede wszystkim dzieci z opóźnionym rozwojem ruchowym czy intelektualnym oraz cechami autyzmu. Warto pamiętać, że znaczną część chorób genetycznych stanowią choroby rzadkie, a z nimi lekarze pierwszego kontaktu czy lekarze innych specjalności nie mają zwykle do czynienia w codziennej praktyce

Częste biegunki, kolki czy ulewanie pokarmu oraz niepokojące braki w rozwoju dziecka (np.: maluch nie biega, nie skacze, często się przewraca) mogą być przesłanką do wizyty w poradni genetycznej

KATOWICE - LIBERO

LIBERO Katowice
poziom +2
ul. Kościuszki 229

KATOWICE - KOTLARZA

ul. Kotlarza 6

ZAKRES PRACY PORADNI

 • Badanie i diagnozowanie chorób o podłożu genetycznym u dzieci.
 • Leczenie i rehabilitacja schorzeń i wad wrodzonych.
 • Choroby nerwowo-mięśniowe oraz choroby mitochondrialne.
 • Poradnictwo genetyczne w rodzinach ryzyka.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ Z GENETYKIEM W holsäKIDS

  ZAREZERWUJ TERMIN

  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000) oraz otrzymywanie "informacji handlowych" w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

  SPECJALIŚCI

  DR N. MED.
  JACEK PILCH

  specjalista pediatrii i genetyki klinicznej

  CENNIK

  Interesuje Cię koszt świadczeń w ramach poradni genetycznej?