Genetyk Dziecięcy Katowice

Genetyk dziecięcy w katowickim holsäKIDS zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wad wrodzonych i różnych anomalii rozwojowych. Do poradni genetycznej trafiają też maluchy, których rodzice lub inni krewni mają chorobę genetyczną polegającą na zaburzeniach liczby lub struktury chromosomów, jednogenową chorobę metaboliczną albo chorobę mitochondrialną.

Genetyk dziecięcy Katowice – diagnostyka i leczenie

W dzisiejszych czasach, kiedy medycyna rozwija się w niespotykanym dotąd tempie, genetyka dziecięca w Katowicach stanowi jeden z kluczowych elementów wczesnej diagnostyki i skutecznego leczenia wielu schorzeń. Specjaliści z zakresu genetyki dziecięcej wykorzystują szereg zaawansowanych badań, takich jak: badania cytogenetyczne, molekularne czy laboratoryjne, aby zidentyfikować przyczyny problemów zdrowotnych u najmłodszych. Dzięki tym badaniom możliwe jest nie tylko wczesne wykrywanie wielu chorób genetycznych, ale również zaplanowanie optymalnej ścieżki terapeutycznej, która może znacząco poprawić jakość życia pacjentów i ich rodzin.

Do poradni genetycznej w naszej przychodni w Katowicach kieruje się przede wszystkim dzieci z opóźnionym rozwojem ruchowym czy intelektualnym oraz cechami autyzmu. Warto pamiętać, że znaczną część chorób genetycznych stanowią choroby rzadkie, a z nimi lekarze pierwszego kontaktu czy lekarze innych specjalności nie mają zwykle do czynienia w codziennej praktyce. Tym samym, specjalistyczna wiedza i doświadczenie genetyka dziecięcego w Katowicach staje się nieocenionym wsparciem w procesie diagnostycznym i terapeutycznym.

Częste biegunki, kolki, ulewanie pokarmu oraz niepokojące braki w rozwoju dziecka (np.: maluch nie biega, nie skacze, często się przewraca) mogą być przesłanką do wizyty w poradni genetycznej. Rodzice i opiekunowie powinni być świadomi, że wczesna interwencja i odpowiednie leczenie mogą znacząco wpłynąć na przyszłość ich dzieci, minimalizując negatywne skutki choroby genetycznej.

KATOWICE - LIBERO

LIBERO Katowice
poziom +2
ul. Kościuszki 229

KATOWICE - KOTLARZA

ul. Kotlarza 6

ZAKRES PRACY PORADNI

 • Badanie i diagnozowanie chorób o podłożu genetycznym u dzieci.
 • Leczenie i rehabilitacja schorzeń i wad wrodzonych.
 • Choroby nerwowo-mięśniowe oraz choroby mitochondrialne.
 • Poradnictwo genetyczne w rodzinach ryzyka.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ Z GENETYKIEM W holsäKIDS

  ZAREZERWUJ TERMIN:

  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum
  Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.

  SPECJALIŚCI

  DR N. MED.
  JACEK PILCH

  specjalista pediatrii i genetyki klinicznej

  CENNIK

  Interesuje Cię koszt świadczeń w ramach poradni genetycznej?