CINTEC PLUS CYTOLOGY

Zaawansowana diagnostyka raka szyjki macicy

CINtec PLUS Cytology to zaawansowany test immunocytochemiczny, który pozwala na ocenę komórek w bardzo wczesnej fazie zmian nowotworowych.

Test CINtec PLUS Cytology pozwala na wykrycie zaburzeń w cyklu komórkowym za pomocą dwóch biomarkerów: p16 (białka produkowanego przez komórki zakażone HPV) oraz Ki-67 (związanego z atypowym namnażaniem się komórek). W początkowej fazie transformacji nowotworowej w komórkach nabłonka szyjki macicy dochodzi do zwiększonej produkcji tych białek. Pozytywny wynik testu oznacza nieprawidłowości cyklu komórkowego, które mogły być spowodowane np. przewlekłą infekcją wirusem HPV.

Test CINtec PLUS Cytology wykazuje bardzo wysoką czułość i specyficzność, dlatego powinien stanowić uzupełnienie standardowej diagnostyki raka szyjki macicy. Badania kliniczne przeprowadzone na grupie ponad 30 tysięcy kobiet wykazały dużą skuteczność tej metody diagnostycznej.

 

WSKAZANIA DO BADANIA:

 • nieprawidłowy wynik  cytologii
 • prawidłowa cytologia i dodatni wynik testu HPV
 • brak jednoznacznej informacji potwierdzającej lub wykluczającej niepokojące zmiany w rutynowym badaniu cytologicznym

ZALETY BADANIA:

 • wysoka czułość (>90%) pozwalająca wykryć komórki nowotworowe u kobiet  zakażonych wirusem HPV, przy prawidłowym wyniku cytologii
 • zdolność wykrywania zmian, których nie wykazały rutynowe badania cytologiczne na poziomie 75%
 • redukcja liczby niepotrzebnych kolposkopii nawet o 50%

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ:

 • 4 dni przed badaniem nie można płukać pochwy, przyjmować leków dopochwowych i tamponów
 • 24 godziny przed badaniem nie należy współżyć

Do badania CINtec PLUS można także wykorzystać materiał pobrany wcześniej do cytologii LBC.

UMÓW SIĘ NA BADANIE

  ZAREZERWUJ TERMIN

  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000) oraz otrzymywanie "informacji handlowych" w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

  CENNIK

  Interesuje Cię koszt badań cytologicznych?