Powiększenie punktu G kwasem hialuronowym, czyli zastrzyk orgazmu!
Powiększenie punktu G zastrzykiem z kwasu hialuronowego jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej, który cieszy się wśród Polek coraz większą popularnością. Nie bez powodu nazywany jest czasem „zastrzykiem orgazmu”. W końcu ma za zadanie poprawić jakość życia seksualnego. Na czym polega? Czy jest bolesny? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu. Najpierw odpowiemy jednak na odwieczne pytanie…
Gdzie jest punkt G?
Punkt G, a właściwie punkt Gäfenberga, uchodzi za jedną z najważniejszych stref erogennych na mapie kobiecego ciała. Jest to niewielki, liczący ok. około 1,5 na 2 cm, obszar położony na przedniej ścianie pochwy, mniej więcej 5 cm od jej wejścia. Ponieważ skupiają się w nim liczne zakończenia nerwowe oraz naczynia krwionośne, jest bardzo wrażliwy na dotyk. Stymulacja punktu G powoduje wzrost pobudzenia seksualnego u kobiety, co w konsekwencji prowadzi do orgazmu. A przynajmniej powinno prowadzić, bo niestety nie zawsze tak się dzieje. U niektórych kobiet punkt G jest znacznie mniejszy albo mniej wypukły. Ponadto jego rozmiary zmniejszają się także wraz z wiekiem, zwłaszcza w okresie menopauzy. Stymulacja punktu G może nie dawać już wówczas tak intensywnych doznań podczas współżycia. Na szczęście medycyna estetyczna wie, jak to zmienić!
Różne metody powiększania punktu G
Poza kwasem hialuronowym do powiększania punktu G wykorzystuje się także inne preparaty, m.in. tłuszcz pobrany od pacjentki (np. z ud lub brzucha) albo kolagen. Niemniej jednak to właśnie kwas hialuronowy jest obecnie najczęściej wykorzystywaną substancją w tego typu zabiegach. Po pierwsze dlatego, że naturalnie występuje w ciele człowieka, jest dobrze tolerowana i rzadko wywołuje reakcję alergiczną. Ponadto oprócz powiększenia, daje również efekt nawilżenia, ujędrnienia i uelastycznienia ostrzykniętego obszaru.
Zobacz też: Plastyka przedsionka pochwy – przebieg, wskazania
Agumentacja punktu G – idealna dla kobiet niezadowolonych z życia seksualnego
Agumentacja punktu G, bo tak profesjonalnie nazywa się zabieg powiększenia punktu G kwasem hialuronowym, jest dedykowana przede wszystkim kobietom:
- które niedawno urodziły dziecko i są niezadowolone z jakości swojego życia seksualnego po porodzie;
- w okresie menopauzy, u których punkt G uległ zmniejszeniu;
- nie potrafiącym osiągać orgazmów pochwowych;
- nieodczuwającym przyjemności podczas seksu;
- z nieprawidłową budową miejsc intymnych.
Powiększenie punktu G – czy do zabiegu trzeba się jakoś przygotować?
W zasadzie nie. Zacznijmy jednak od tego, że powiększenie punktu G kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpiecznym i małoinwazyjnym. Poza infekcją pochwy, ciążą, karmieniem piersią oraz miesiączką, praktycznie nie istnieją do niego żadne przeciwwskazania. Oczywiście przed zabiegiem kobieta przechodzi kwalifikację i rozmawia z lekarzem na temat efektów, jakie chciałaby uzyskać, a także możliwych (choć występujących rzadko) skutkach niepożądanych. Zalicza się do nich m.in.:
- krwawienie
- ból i obrzęk ostrzykniętej okolicy
- krwiak w miejscu nakłucia
- plamienia
Do zabiegu kobieta powinna mieć jednak wykonane badanie ginekologiczne oraz cytologię.
Jak wygląda wstrzyknięcie kwasu hialuronowego i czy to boli?
Nie, zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Jedyny dyskomfort jaki pacjentka może odczuwać, występuje właśnie w trakcie podawania znieczulenia, jednak jest on krótkotrwały. Gdy znieczulenie zacznie już działać, lekarz za pomocą cienkiej igły wstrzykuje w przednią ścianę pochwy (ok. 5 cm od wejścia) przygotowany wcześniej preparat – wspomniany kwas hialuronowy. Wszystko trwa ok. 15-20 minut. Poza efektem powiększenia punktu G, kwas hialuronowy działa również ujędrniająco i uelastyczniająco na ostrzyknięte tkanki. Poprawia się więc nie tylko jakość życia seksualnego, ale również wygląd okolic intymnych. Ponadto efekt ten utrzymuje przez okres ok. 2 lat, a więc całkiem długo. Zachęcający jest również fakt, że zabieg ten nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Bezpośrednio po jego zakończeniu pacjentka wychodzi do domu i może prowadzić normalną aktywność. Nie musi nawet specjalnie powstrzymywać się od współżycia. Lekarze zalecają jedynie 3-dniową wstrzemięźliwość.
Reasumując, każda kobieta, która nie jest zadowolona ze swojego życia seksualnego może zwiększyć intensywność orgazmów za pomocą zastrzyku z kwasu hialuronowego. Jest to zabieg bezpieczny, małoinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Dzięki „zastrzykowi orgazmu” kobieta może nie tylko znacząco poprawić jakość swojego życia seksualnego, ale również poprawić nieco wygląd miejsc intymnych.
Podczas seksu nie odczuwasz wystarczającej przyjemności? Dzięki „zastrzykowi orgazmu” możesz poprawić jakość swojego życia seksualnego. Już dziś umów się na konsultację ginekologiczną w centrum medycznym holsäMED i porozmawiaj o zabiegu z naszym specjalistą.
Zadzwoń: 32 506 50 85
Napisz: info@holsaMED.pl