Zadzwoń 32 506 50 85
Umów wizytę
Koszty leczenia
Poradnie specjalistyczne

POTRZEBUJESZ LEKARZA?Zadzwoń:32 506 50 85

STREFA WIEDZY

jakie badania w trakcie antykoncepcji
21 kwietnia 2023

Stosujesz antykoncepcję hormonalną? Regularnie wykonuj te badania!

Antykoncepcja hormonalna jest popularną formą zapobiegania ciąży. Panie cenią ją nie tylko za wysoką skuteczność, ale również za pozytywny wpływ na ich samopoczucie. Dobrze dobrana antykoncepcja hormonalna reguluje cykl menstruacyjny. Zmniejsza dolegliwości bólowe podczas miesiączki i sprawia, że jest mniej obfita. Wielu kobietom dzięki przyjmowanym hormonom udaje się pokonać trądzik i zatrzymać nadmierne wypadanie włosów. Wreszcie, antykoncepcja hormonalna zmniejsza ryzyko rozwoju niektórych nowotworów, np. raka jajnika czy trzonu macicy. Trzeba jednak pamiętać, że niesie ona ze sobą także negatywne skutki. Dlatego przyjmowanie hormonów wymaga regularnej kontroli zdrowia i wykonywania niektórych badań diagnostycznych. Jakich? Sprawdźmy!

samobadanie piersi
24 marca 2023

Comiesięczne samobadanie piersi krok po kroku

Comiesięczne samobadanie piersi to nasz kobiecy obowiązek. Niestety często albo o nim zapominamy, albo nie wiemy, jak zrobić to dobrze. Szkoda, bo samobadanie jest podstawowym elementem profilaktyki raka piersi, który może ocalić nam życie! Na szczęście, jak to się mówi: praktyka czyni mistrza. Wystarczy trochę poćwiczyć, by nabrać wprawy. Zatem bez wymówek Drogie Panie! Piersi w dłoń i do dzieła! Dla ułatwienia przygotowaliśmy dla Was krótką instrukcję, jak krok po kroku badać piersi.

cykl-bezowulacyjny
6 lipca 2022

Gdy jajeczko się nie uwalnia – czyli wszystko o cyklach bezowulacyjnych

Owulacja, inaczej jajeczkowanie, to kulminacyjny moment każdego cyklu menstruacyjnego. W trakcie owulacji z jajnika uwalnia się dojrzała, gotowa do zapłodnienia komórka jajowa. Jest to więc moment, kiedy para ma największe szanse na poczęcie dziecka. Bywają jednak cykle, w których jajeczko się nie uwalnia. Mówimy wtedy o tzw. cyklu bezowulacyjnym. Jakie są jego przyczyny? Czy istnieje sposób na przywrócenie utraconej owulacji? Sprawdź!

mastopatia
3 czerwca 2022

Piersi mastopatyczne – co to oznacza?

Mastopatia jest jedną z najczęściej diagnozowanych zmian w obrębie piersi. Pomimo swojego niezłośliwego charakteru budzi ogromny lęk wśród kobiet. Czy słusznie? W tym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie jest ta przypadłość i czy piersi mastopatyczne mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia kobiety.

powiększenie punktu g
20 maja 2022

Powiększenie punktu G kwasem hialuronowym, czyli zastrzyk orgazmu!

Powiększenie punktu G zastrzykiem z kwasu hialuronowego jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej, który cieszy się wśród Polek coraz większą popularnością. Nie bez powodu nazywany jest czasem „zastrzykiem orgazmu”. W końcu ma za zadanie poprawić jakość życia seksualnego. Na czym polega? Czy jest bolesny? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu. Najpierw odpowiemy jednak na odwieczne pytanie…

plastyka przedsionka pochwy
18 maja 2022

Plastyka przedsionka pochwy – przebieg, wskazania

Przedsionek pochwy nie jest tym elementem kobiecego układu rozrodczego, któremu poświęcamy wiele uwagi. A szkoda, bo od jego budowy i funkcjonowania zależy jakość naszego życia seksualnego. Najlepiej wiedzą o tym kobiety, u których na skutek trudnego porodu doszło do zniekształcenia tego obszaru ciała. Na szczęście medycyna estetyczna wie, jak im pomóc. Wygląd przedsionka pochwy można bowiem skorygować przy pomocy introitoplastyki. Na czym polega ten zabieg? Sprawdź!

nieprzyjemny zapach z pochwy
6 maja 2022

Nieprzyjemny zapach z pochwy – wstydliwy problem wielu kobiet

Nieprzyjemny zapach z pochwy to wstydliwy objaw, przez który kobieta może unikać bliskości z partnerem. Najczęściej świadczy o rozwoju infekcji intymnych, zwłaszcza jeśli towarzyszą mu inne dolegliwości, takie jak świąd, upławy i pieczenie podczas oddawania moczu. Kobieta, która je u siebie zaobserwuje nie powinna leczyć się na własną rękę, a jak najszybciej udać do ginekologa. Skąd bierze się nieprzyjemny zapach z pochwy i jak się go pozbyć? Przeczytaj!

rak szyjki macicy
4 maja 2022

Jak uchronić się przed rakiem szyjki macicy? Zasady profilaktyki

Choroby szyjki macicy mogą nie dawać żadnych widocznych objawów w początkowym stadium swojego rozwoju. Możesz więc nie być świadoma, że z Twoją szyjką macicy dzieje się coś złego. Do najczęstszych chorób w jej obrębie możemy zaliczyć stany zapalne, nadżerkę szyjki macicy, torbiele oraz raka szyjki macicy. W tym artykule skupimy się na ostatniej z wymienionych chorób. Czym jest rak szyjki macicy? Jak się go leczy i czy możemy wdrożyć działania profilaktyczne, które pozwolą nam uniknąć choroby nowotworowej? Sprawdźmy!

waginoza
29 kwietnia 2022

Świąd i biała wydzielina z pochwy? To może być waginoza!

Waginoza, czyli bakteryjne zapalenie pochwy, jest chorobą o podłożu infekcyjnym i jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u ginekologa. Występuje przede wszystkim u kobiet w wieku rozrodczym, aktywnych seksualnie. I choć waginoza nie jest trudna w leczeniu, to zbagatelizowana może prowadzić do poważnych powikłań, nawet do niepłodności. Więcej informacji na temat waginozy – jej przebiegu, sposobów diagnozowania i leczenia – znajdziesz w naszym najnowszym artykule.

clitoroplastyka
10 grudnia 2021

Seks nie sprawia Ci przyjemności? Odzyskasz ją dzięki clitoroplastyce!

Seks powinien sprawiać przyjemność. Z założenia, bo niestety nie każda kobieta tej przyjemności doświadcza. Niekiedy staje się on nawet źródłem bólu. Przyczyną braku satysfakcji seksualnej mogą być dwa odmienne stany – zbyt osłonięta łechtaczka lub jej przerost. Zabiegiem, który może rozwiązać oba te problemy jest clitoroplastyka, czyli plastyka łechtaczki. Więcej szczegółów na temat zabiegu znajdziesz w artykule.

hymenotomia i hymenoplastyka
3 grudnia 2021

Hymenotomia i hymenoplastyka – coraz bardziej popularne!

Ginekologia estetyczna jest szczególną dziedziną medycyny, bo odpowiada na szczególne potrzeby kobiet. Dzięki niej panie mają szansę znów poczuć się atrakcyjne, odzyskać pewność siebie i komfort podczas współżycia. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się hymenotomia i hymenoplastyka – zabiegi polegające wycięciu (nacięciu) i odbudowie błony dziewiczej. Jak to wszystko się odbywa? Dlaczego zabiegi te są tak popularne?

plamienia międzymiesiączkowe
19 listopada 2021

Plamienia międzymiesiączkowe – skąd się biorą?

Krwawienie menstruacyjne powinno trwać przez kilka dni w ciągu całego cyklu. Niektórym kobietom zdarzają się jednak plamienia międzymiesiączkowe także poza terminem spodziewanej miesiączki. Czy jest to zjawisko prawidłowe, czy należy je traktować jako patologię? Skąd bierze się krawienie/ plamienie międzymiesiączkowe? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.