BEZPŁATNA SZKOŁA RODZENIA

Szkoła Świadomego Rodzicielstwa

Dla przyszłych rodziców edukacja przedporodowa ma ogromne znaczenie. Jest to dla wielu z nich pierwsze i często jedyne źródło rzetelnej wiedzy. Świadomość w zakresie porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem zmniejsza lęki i obawy rodziców. Dzięki aktualnej i sprawdzonej wiedzy rodzicom łatwiej jest wejść w nową rolę z większą pewnością siebie, a także wziąć aktywny udział w porodzie.

Szkoła Świadomego Rodzicielstwa jest organizowana w ramach Regionalnego Programu Zdrowotnego Województwa Śląskiego „Zdrowa Matka i Dziecko”. Realizatorem Programu Zdrowa Matka i Dziecko w zakresie edukacji okołoporodowej w ramach Szkoły Świadomego Rodzicielstwa jest Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum.

Celem Szkoły Świadomego Rodzicielstwa jest prowadzenie edukacji okołoporodowej w sposób spójny z najnowszymi dokonaniami w dziedzinie opieki nad ciężarną oraz edukacja w kierunku przygotowania do porodu i odpowiedzialnego rodzicielstwa.

INFOLINIA

32 506 50 85
pon. – pt. 8:00 – 20:00
info@holsaMED.pl

GODZINY OTWARCIA

pon.-pt.: 8:00 – 20:00
sob.: 9:00 – 18:00
niedz.: nieczynne

ADRES

LIBERO Katowice
poziom +2
ul. Kościuszki 229

TEMATYKA SPOTKAŃ

Uczestnicy szkoły rodzenia wezmą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, które pomogą im przygotować się nie tylko do porodu, ale również stawić czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Podczas spotkań poruszone zostaną takie tematy jak:

 • fizjologia ciąży i porodu
 • opieka nad noworodkiem
 • laktacja
 • psychologia ciąży, porodu i połogu
 • aktywność seksualna w ciąży
 • zdrowe żywienie w ciąży i podczas karmienia
 • przeciwdziałanie otyłości dzieci
 • trening umiejętności wychowawczych i komunikacji z dzieckiem
 • praktyczne ćwiczenia

JESTEŚ W CIĄŻY? PRZYGOTUJ SIĘ DO PORODU

  ZAREZERWUJ TERMIN
  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Holsa Medical Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).
  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Holsa Medical Sp. z o.o. "informacji handlowych"w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

  KTO MOŻE BYĆ UCZESTNIKIEM SZKOŁY RODZENIA?

  • Kobiety od 20 tygodnia ciąży fizjologicznej, mieszkające na terenie województwa śląskiego
  • Pacjentki oddziałów położniczo-ginekologicznych placówek medycznych z województwa śląskiego
  • Partnerzy życiowi kobiet wyżej wymienionych
  • Inne osoby wspierające dla uczestniczek wyżej wymienionych

  PROGRAM SZKOŁY ŚWIADOMEGO RODZICIELSTWA

  Uczestnicy szkoły rodzenia przygotują się nie tylko do porodu. Podczas teoretycznych i praktycznych zajęć będą mogli stawić czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Wykłady oraz zajęcia warsztatowe prowadzić będą doświadczeni lekarze ginekolodzy i położne, psycholodzy, seksuolodzy i dietetycy.

  Kurs trwa 4 tygodnie, w tym 8 spotkań. Zajęcia odbywają się w trybie zdalnym na żywo, w godzinach popołudniowych i wieczornych, najwcześniej o godzinie 16:00. Około 5 dni przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy otrzymają na maila szczegółowy harmonogram spotkań.

  NABÓR TRWA, ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!
  Zadzwoń: 503 160 576
  Napisz: info@gyncentrum.pl

  Program realizowany jest do końca lutego 2022 roku. Liczba miejsc jest ograniczona.