PORADNIA DIETETYCZNA

W poradni dietetycznej holsäMED oferujemy konsultacje dietetyczne dla dzieci i dorosłych chcących zdrowo się odżywiać lub cierpiących na choroby wymagające leczenia dietetycznego.

W ramach poradni udzielamy konsultacji dla osób indywidualnych, par oraz rodzin z dziećmi. Problem nadwagi i otyłości niejednokrotnie dotyczy bowiem całej rodziny, nie tylko dziecka, dlatego w zmianie jego nawyków żywieniowych powinien uczestniczyć przynajmniej jeden z rodziców.

W ramach porad udzielanych w holsäMED Pacjenci pozyskują niezbędną wiedzę żywieniową wraz z kontrolą wskaźników antropometrycznych oraz omówieniem wprowadzonych zmian i osiągniętych efektów całej rodziny.

Dietetycy holsäMED, na podstawie szczegółowego wywiadu medycznego, analizy trybu życia, nawyków żywieniowych opracowują dla Pacjenta indywidualne zalecenia dietetyczne i profesjonalny plan żywieniowy. Dzięki regularnym wizytom kontrolnym otrzymują również niezbędne wsparcie we wdrożeniu planu dietetycznego oraz uzyskaniu założonych efektów.

dobry dietetyk kliniczny holsamed katowice

KATOWICE - LIBERO

LIBERO Katowice
poziom +2
ul. Kościuszki 229

KATOWICE - KOTLARZA

ul. Kotlarza 6

ZAKRES PRACY PORADNI

Leczone schorzenia

 • nadwaga i otyłość
 • choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze
 • zaburzenia hormonalne
 • choroby metaboliczne: hipercholesterolemia oraz hipertriglicerydemia
 • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego
 • zaburzenia glikemii: stany przedcukrzycowe, cukrzyca
 • insulinooporność
 • nietolerancje pokarmowe, alergie pokarmowe
 • choroba tarczycy: niedoczynność i nadczynność, Hashimoto
 • osteoporoza

Zakres konsultacji

 • wywiad dotyczący stanu zdrowia
 • analiza i weryfikacja dotychczasowych nawyków żywieniowych
 • omówienie wyników pomiarów antropometrycznych
 • edukacja w zakresie prawidłowych zasad żywienia
 • opracowanie i omówienie indywidualnych zaleceń
 • przygotowanie indywidualnego planu żywieniowego
 • wsparcie we wdrożeniu planu dietetycznego

POTRZEBUJESZ PROFESJONALNEJ DIETY?

  ZAREZERWUJ TERMIN

  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000) oraz otrzymywanie "informacji handlowych" w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

  SPECJALIŚCI

  MGR
  MAŁGORZATA CHODYŁA

  dietetyk kliniczny, psychodietetyk

  CENNIK

  Interesuje Cię koszt świadczeń w ramach poradni dietetycznej?

  PORADNIK DIETETYCZNY

  niedokrwistość z niedoboru żelaza
  11 maja 2020

  Niedokrwistość z niedoboru żelaza – jak skomponować jadłospis?

  Niedobór żelaza jest najczęstszą przyczyną niedokrwistości. Jest to problem zdrowia publicznego na całym świecie, mogący mieć poważne konsekwencje. O czym powinna pamiętać kobieta w swoim jadłospisie, aby uniknąć niedokrwistości z niedoboru żelaza? Radzi dietetyk kliniczny.

  10 kwietnia 2020

  Żywienie – jak wpływa na wyniki w nauce u dzieci i młodzieży?

  Składniki odżywcze zawarte w diecie wpływają na optymalny rozwój mózgu i jego prawidłowe funkcjonowanie, a tym samym na wyniki w nauce dzieci i młodzieży. Odpowiednio zbilansowane posiłki, bogate w kwasy omega-3, witaminy i minerały wspomagają pamięć i koncentrację, dzięki czemu nasze pociechy dużo łatwiej radzą sobie ze szkolnymi obowiązkami.

  dieta a kości
  27 marca 2020

  Dieta na zdrowe kości – radzi dietetyk kliniczny HolsäMED

  Osteoporoza to najbardziej rozpowszechniona choroba układu kostnego. Zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych. Światowa Organizacja Zdrowia definiuje osteoporozę jako chorobę układową szkieletu, charakteryzującą się niską masą kostną, zaburzeniami jej mikroarchitektury oraz zwiększoną łamliwością kości.

  otyłość brzuszna u mężczyzn
  9 marca 2020

  Jak walczyć z otyłością brzuszną u mężczyzn?

  Problem nadwagi i otyłości występuje na całym świecie. W Polsce w ciągu ostatniej dekady rozpowszechnienie otyłości wzrosło szczególnie u mężczyzn. Szacuje się, że co czwarty mężczyzna w Polsce jest otyły, a otyłość brzuszną obserwuje się u 1/3 mężczyzn.

  jak schudnąć
  14 lutego 2020

  Musisz jeść, aby schudnąć! Radzi dietetyk HolsäMED

  Wchodzisz na wagę, a ona znowu wskazuje klika kilogramów więcej. W spodnie się nie dopinasz i masz zadyszkę, wchodząc po schodach. Myślisz – czas dietę. Tymczasem odchudzanie kojarzy Ci się ze stosowaniem rygorystycznej diety z niską zawartością energii oraz monotonią. Wypróbowałaś/eś już wszystkiego, a zbędne kilogramy wracają. Zapomnij o tym, aby schudnąć musisz zacząć jeść.

  witamina d
  7 lutego 2020

  Witamina D w okresie jesienno-zimowym – czemu taka ważna?

  W ostatnich latach dużo mówi się o roli witaminy D oraz potrzebie jej suplementacji.
  I słusznie, bo faktycznie działa bardzo pozytywnie na organizm. Witaminę D potrafimy wyprodukować sobie sami. Problem tkwi w tym, że potrzebujemy do tego słońca. Tymczasem w okresie jesienno-zimowym mamy go jak na lekarstwo. Efekt? Nawet 90% Polaków może mieć niedobory witaminy D.

  GALERIA