Zadzwoń 32 506 50 85
Umów wizytę
Koszty leczenia
Poradnie specjalistyczne

POTRZEBUJESZ LEKARZA?Zadzwoń:32 506 50 85

Niedawno urodziłaś? Dowiedz się, jak wrócić do formy!

Odkąd zostałaś mamą, twoje życie diametralnie się zmieniło. Myślisz wyłącznie o maleństwie, starając się zapanować nad codziennymi obowiązkami. Oglądasz zdjęcia celebrytek, zastanawiając się, jak udało im się wrócić do formy.

rewitalizacja pochwy cena katowice

Przecież ty urodziłaś już kilka miesięcy temu, a mimo to wciąż jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu. O tym, dlaczego tak się dzieje i jak możesz sobie z tym poradzić, dowiesz się z poniższego artykułu.

Dlaczego po porodzie nie zawsze wszystko wraca do normy?

Okres ciąży i połogu nie jest okresem łatwym dla kobiety. Ciało ciężarnej przechodzi prawdziwą rewolucję! Hormony szaleją, doprowadzając do osłabienia mięśni dna miednicy oraz tkanek krocza. Kobiety rodzące siłami natury dodatkowo narażone są na uszkodzenie okolic intymnych.

Po połogu, czyli okresie obejmującym ok. 6 tygodni po porodzie, ciało kobiety zwykle wraca do stanu sprzed ciąży. W tym czasie macica obkurcza się, hormony osiągają właściwe stężenie, a ewentualne rany po pęknięciu lub nacięciu krocza ulegają zagojeniu. Pochwa również powinna wrócić do swojego pierwotnego rozmiaru. Powinna, jednak nie zawsze tak się dzieje…

Nadwaga, cellulit, rozstępy, VRS …

Mało tego! Problemy zaczynają się nawarstwiać. Kobieta przybiera na wadze, pojawia się cellulit, a skórę pokrywają nieestetyczne rozstępy i blizny. Warto pamiętać, że podczas porodu wejście do pochwy znacznie się rozszerza. W konsekwencji pojawia się tzw. zespół rozluźnienia pochwy (VRS). Może on być przyczyną wielu przykrych dolegliwości, w tym kłopotów z utrzymaniem moczu, świądu oraz pieczenia okolic intymnych. Niestety często odbiera też przyjemność z seksu – zarówno kobiecie, jak i jej partnerowi.

Świeżo upieczone mamy nie muszą być jednak skazane na wszystkie te problemy. Istnieją bowiem bardzo skuteczne sposoby na poprawę wyglądu i zdrowia intymnego.

Dolegliwości nie minęły? Oto, co możesz zrobić!

Przede wszystkim trenuj mięśnie Kegla! Im są silniejsze, tym łatwiejszy poród i szybszy powrót do kondycji sprzed ciąży. Co więcej, kobiety z dobrze wyćwiczonymi mięśniami Kegla czerpią większą przyjemność ze zbliżeń. Bywa jednak, że regularne ćwiczenia nie przynoszą zadowalającego rezultatu. Kobieta może wówczas skorzystać ze zdobyczy współczesnej ginekologii.

Rewitalizacja pochwy laserem MonaLisa Touch

To kompleksowy i małoinwazyjny zabieg. Jak działa? Przede wszystkim uelastycznia i nawilża pochwę, znacznie regenerując przy tym okolice intymne. Pod wpływem działania lasera ściany pochwy obkurczają się i wzmacniają. Dzięki czemu znika uczucie rozluźnienia w pochwie oraz kłopoty z utrzymaniem moczu. Ustępują także inne wspomniane wyżej dolegliwości, w tym uczucie świądu i pieczenia okolic intymnych. Z czasem partnerzy odzyskują również satysfakcję z seksu. Sam zabieg trwa nie więcej niż 5-10 minut, a kobieta nie musi być do niego znieczulana. Dla zwiększenia efektu w niektórych przypadkach rekomenduje się wykonanie 2-3 serii zabiegu.

Waginoplastyka

Walczyć z VRS można oczywiście również w bardziej inwazyjny sposób, a mianowicie za pomocą tzw. waginoplastyki. Jest to operacja chirurgiczna, podczas której wycina się nadmiar tkanki pochwy, a następnie zszywa mięśnie i śluzówkę – tak, aby pochwa zyskała pożądaną wielkość. Zabieg odbywa się najczęściej w znieczuleniu ogólnym.

Kwas hialuronowy poprawi sprężystość

Kolną skuteczną metodą na poprawę wyglądu miejsc intymnych jest rewitalizacja pochwy kwasem hialuronowym. Związek ten naturalnie występuje w naszym organizmie. Zapewnia naszej skórze sprężystość i odpowiedni poziom nawilżenia. Regeneruje też uszkodzone tkanki. Kwas hialuronowy wstrzyknięty w wargi sromowe sprawia, że są one wzmocnione, lepiej wypełnione i nawilżone. W efekcie ustępuje przykre uczucie suchości w pochwie, pieczenia czy swędzenia.

Regeneracja pochwy osoczem bogatpłytkowym

W leczeniu ww. dolegliwości doskonale sprawdza się również zastosowanie osocza bogatopłytkowego. To koncentratu z aktywnych biologicznie płytek krwi oraz komórek macierzystych. Takie osocze ma przede wszystkim właściwości regeneracyjne. Odbudowuje tkankę oraz śluzówkę pochwy, pobudza fibroblasty do wytwarzania większej ilości kolagenu oraz przyspiesza tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi pacjenta. Jego wstrzyknięcie jest więc całkowicie bezpieczne i nie wiąże się z rykiem powikłań, np. w postaci reakcji alergicznej. Rewitalizację osoczem bogatopłytkowym stosuje się w następujących przypadkach:

 • suchość pochwy,
 • suchość i wiotkość skóry okolic intymnych,
 • otarcia i urazy wywołujące częste infekcje intymne,
 • świąd okolic intymnych,
 • ból w trakcie stosunku,
 • blizny po nacięciu krocza i cesarskim cięciu,
 • atrofia błony śluzowej pochwy,
 • atrofia warg sromowych.

Kilka słów o wysiłkowym nietrzymaniu moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest problemem, którego wstydzi się bardzo wiele kobiet. Objawia się niekontrolowanym wyciekiem moczu z pęcherza moczowego podczas kichania, śmiania się, kaszlu czy wysiłku fizycznego. Przyczyna tkwi we wspomnianym już osłabieniu mięśni dna miednicy. Jest ono reakcją na występujące w ciele kobiety zmiany hormonalne oraz wynika z rozcięcia się mięśni podczas porodu naturalnego. Na szczęście współczesna medycyna dysponuje skutecznymi metodami radzenia sobie z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Sprawdzone sposoby na NTM

Pierwszą z metod jest laserowe leczenie nietrzymania moczu przy pomocy wspomnianego już lasera MonaLisa Touch. Pod wpływem jego działania pochwa obkurcza się, a jej ścianki wzmacniają. Wzmocnieniu ulegają również powięź wewnątrzmiednicza, ujście cewki moczowej oraz włókna kolagenowe śluzówki. Tym sposobem zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej, która zaczyna prawidłowo funkcjonować.

W okolicę pęcherza moczowego można też wstrzyknąć specjalną substancję, która ma stanowić podparcie dla cewki moczowej oraz przywrócić jej właściwy kąt nachylenia – zapobiegając tym samym niekontrolowanemu wyciekaniu moczu z pęcherza. Tzw. wstrzyknięcie okołocewkowe jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla kobiety.

Pacjentkom z problemem tzw. nadreaktywnego pęcherza, można zaproponować również zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej. Substancję tę podaje się bezpośrednio do pęcherza moczowego. Ma ona zapobiec nagłym skurczom pęcherza, a co za tym idzie niekontrolowanemu popuszczaniu moczu.

Masz rozstępy, cellulit lub blizny po cesarce? Oto, jak możesz się ich pozbyć!

Cellulit, rozstępy lub blizna po cesarskim cięciu nie pozwalają zapomnieć ci o przebytej ciąży i porodzie? Cienie pod oczami i szara, pokryta niedoskonałościami cera również nie pomagają ci w zaakceptowaniu własnego wyglądu? Mało tego! Odnosisz wrażenie, że przybyło ci lat? Za pogorszeniem twojego wyglądu kryją się zmiany hormonalne, do których doszło w organizmie na przestrzeni tych kilku miesięcy oraz zwyczajne zmęczenie. Na szczęście dzięki medycynie estetycznej, możesz odzyskać dawny blask! Oto 3 zabiegi, dzięki którym odzyskasz urodę.

Endermologia – wyszczupla sylwetkę, zmniejsza cellulit, wygładza skórę

Endermologia jest zabiegiem łączącym w sobie masaż i podciśnienie. Zapewne zastanawiasz się jak przebiega? Najpierw ubierasz specjalny kombinezon, a następnie kładziesz na łóżku i przez kolejne 40 minut po prostu odpoczywasz…. Podczas, gdy ty leżysz sobie spokojnie, najnowszej generacji urządzenie, stopniowo rozmasowuje twoje ciało. Jednocześnie pobudza naturalne procesy w organizmie, rozkładając komórki tłuszczowe i przyspieszając metabolizm. Oto jak endermologia działa na organizm:

 • wysmukla sylwetkę,
 • oczyszcza z toksyn,
 • zmniejsza cellulit,
 • redukuje tkankę tłuszczową,
 • wygładza i napina skórę,
 • rozluźnia mięśnie,
 • zapobiega zatrzymaniu wody w organizmie.

Dla zwiększenia efektu zaleca się 10-15 zabiegów 2 do 3 razy w tygodniu.

Laser frakcyjny – skuteczny sposób na usunięcie blizn i rozstępów

Tak zwaną laseroterapię frakcyjną uważa się obecnie za najskuteczniejszą metodę usuwania blizn i rozstępów różnego pochodzenia (m.in. blizn potrądzikowych, powstałych po zabiegach chirurgicznych). Bardzo wąska wiązka lasera działa precyzyjnie na chorą tkankę, docierając do najgłębszych warstw skóry. Pod wpływem działania lasera naskórek oraz skóra właściwa ulegają celowemu uszkodzeniu. Dzięki temu w organizmie uruchomiony zostaje proces regeneracji i odbudowy tkanek, a także pobudzona produkcja elastyny i kolagenu. W efekcie blizny i rozstępy zaczynają znikać.

GENEO – szybki sposób na poprawę wyglądu skóry twarzy

Wykorzystana w zabiegu GENEO Technologia Microbubble Energy pobudza naturalne mechanizmy organizmu, które odpowiadają za odnowę i regenerację skóry. Efekty widać już po pierwszym, 30-minutowym zabiegu. Skóra jest wyraźnie dotleniona, rozświetlona i wygładzona. To jednak nie wszystko. Podczas zabiegu kosmetolog nakłada na skórę twarzy specjalny odżywczy koktajl, który nie tylko nawilża i dotlenia skórę, ale też zmniejsza przebarwienia, wyrówna jej koloryt, a nawet zredukuje zmarszczki.

Chcesz poprawić jakość życia seksualnego? Oto sprawdzone sposoby!

Każda kobieta chce czuć się piękna i czerpać przyjemność z seksu – to zrozumiałe. Pewnie właśnie dlatego panie coraz chętniej korzystają z różnego typu zabiegów, które mają im pomóc w osiąganiu satysfakcji w sferze seksualnej. Takim zabiegiem może być tzw. labioplastyka, polegająca na zmianie kształtu warg sromowych. Zdarza się bowiem, że są przerośnięte, asymetryczne lub zdeformowane. To właśnie labioplastyka jest zabiegiem pozwalającym rozwiązać ten problem.

Sposobem na odzyskanie radości z życia seksualnego może być również powiększenie punktu G. Jak wiadomo to jedno z najbardziej erogennych miejsc w ciele kobiety. Zabieg ten, zwany „zastrzykiem orgazmu”, a fachowo agumentacją jest przeznaczony dla pań z małym lub słabo uwydatnionym punktem G. Ostrzykując go – specjalnym preparatem z kwasem hialuronowym w składzie – można go skutecznie powiększyć. Tym samym kobieta ma szansę na osiągnięcie znacznie większej satysfakcji z życia seksualnego.

Rehabilitacja poporodowa – o niej też warto pomyśleć!

Dolegliwości występujące w okresie poporodowym możesz wyeliminować dzięki odpowiednio dobranej fizjoterapii. Proponuje się ją szczególnie młodym mamom, u których doszło do obniżenia narządu rodnego, rozejścia mięśni prostych brzucha albo rozluźnienia blizny po nacięciu krocza lub cesarce. Rehabilitacja poporodowa może również pomóc kobietom mającym problem z nietrzymaniem moczu.

Jesteś młodą mamą? Chciałabyś wrócić do formy sprzed ciąży i znów cieszyć się z życia seksualnego?
Umów się na konsultację ze specjalistą holsäMED.

Zadzwoń: 32 506 50 85
Napisz: info@holsaMED.pl

 


Konsultacja merytoryczna

dobry ginekolog katowice dr n. med. Marcin Nylec
ginekolog położnikSpecjalista w zakresie ginekologii, ginekologii plastycznej i badań prenatalnych. Asystent w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej oraz Klinice Ginekologii, Położnictwa i Patologii Ciąży Centralnego Szpitala Klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Członek wielu towarzystw krajowych i zagranicznych m.in. Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej (PTGP), Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej.  Posiada certyfikat FMF oraz PTG w zakresie badań prenatalnych. 

  ZAREZERWUJ TERMIN:

  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum
  Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.