Zadzwoń 32 506 50 85
Umów wizytę
Koszty leczenia
Poradnie specjalistyczne

POTRZEBUJESZ LEKARZA?Zadzwoń:32 506 50 85

Jak wypełnić deklarację NFZ na podstawową opiekę zdrowotną krok po kroku

Podstawowa opieka zdrowotna (POZ) stanowi podstawę systemu ochrony zdrowia w Polsce, zapewniając dostęp do podstawowej opieki medycznej. Aby skorzystać z usług POZ, konieczne jest wypełnienie deklaracji wyboru lekarza internisty, pediatry oraz pielęgniarki i położnej, którzy będą zajmowali się nami np. w razie choroby. W dzisiejszym artykule przedstawimy krok po kroku, jak poprawnie wypełnić taką deklarację, by umożliwić sobie dostęp do korzystania ze świadczeń medycznych w ramach POZ w Centrum Medycznym holsäMED w Katowicach, które oprócz realizowania prywatnych wizyt leczy również pacjentów na NFZ.

Spis treści: 

1. Jak złożyć deklarację wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?
2. Wypełnienie deklaracji wyboru lekarza POZ na miejscu w placówce
3. Wypełnianie deklaracji wyboru lekarza POZ przez IKP krok po kroku
4. Wypełnienie deklaracji wyboru lekarza POZ w aplikacji holsäAPP
5. Dlaczego warto zostać pacjentem holsäMED?

Jak złożyć deklarację wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej?

Deklarację wyboru lekarza POZ możesz złożyć na 3 sposoby:

Sposób 1: w formie papierowej – wypełniając deklarację w rejestracji holsäMED

Sposób 2: online – za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP)

Sposób 3: online w aplikacji holsäAPP – jest to bardzo wygodna aplikacja mobilna umożliwiająca odbywanie bezpłatnych wizyt lekarskich online, otrzymywanie i przedłużanie recept oraz uzyskiwanie zwolnień lekarskich. Dzięki aplikacji pacjent może odbyć konsultację lekarską z dowolnego miejsca, o wybranej przez siebie godzinie. Dodatkowo, dzięki systemowi powiadomień, nie przeoczy żadnej umówionej wizyty.

Wypełnienie deklaracji wyboru lekarza POZ na miejscu w placówce

Abyś mógł korzystać z usług Centrum Medycznego holsäMED w Katowicach w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, wystarczy, że zgłosisz się do rejestracji naszego centrum. Otrzymasz w niej do wypełnienia 3 formularze: deklarację wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej oraz położnej podstawowej opieki zdrowotnej. Deklarację możesz przynieść do przychodni już wypełnioną lub wypełnić ją na miejscu bezpośrednio przed pierwszą wizytą. Ponadto wypełnioną i podpisaną papierową deklarację możesz wysłać również pocztą lub kurierem. Wzory wszystkich deklaracji znajdziesz na stronie: Poradnia lekarza rodzinnego

Po wypełnieniu dokumentów i złożeniu niezbędnych podpisów, staniesz się pacjentem naszego centrum, co oznacza, że będziesz mógł korzystać z bezpłatnych świadczeń medycznych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ).

Wypełnianie deklaracji wyboru lekarza POZ przez IKP krok po kroku

Aby wybrać swojego lekarza POZ, położną POZ, pielęgniarkę POZ poprzez Internetowe Konto Pacjenta należy:

 1. Zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta, np. za pomocą Profilu Zaufanego, e-dowodu lub konta bankowego.
 2. Wejść w zakładkę „Moje konto”
 3. Znaleźć na wyświetlonej podstronie pozycję: „Twoja Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ)”, i kliknąć „Wypełnij deklarację”
 4. Wybrać placówkę/ przychodnię, z której świadczeń chce się korzystać (patrz poniżej)

5. Wybrać lekarza POZ, pielęgniarkę POZ lub położną POZ (patrz poniżej)

6. Zatwierdzić i podpisać deklarację podpisem elektronicznym

I gotowe! Nic więcej nie musisz robić.

Wypełnienie deklaracji wyboru lekarza POZ w aplikacji holsäAPP

Złożenie deklaracji na podstawową opiekę zdrowotną w aplikacji holsäAPP jest dziecinnie proste. Zacznijmy jednak od początku. Aby móc korzystać z samej aplikacji, wejdź na: app.holsaapp.pl lub pobierz aplikację na telefon ze sklepów Google Play lub App Store. Gdy już do zrobisz, zarejestruj konto, podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, adres e-mail i hasło, a następnie złóż deklarację do poradni holsäMED. W aplikacji holsäAPP wizyty odbywają się za pomocą komunikatora video. Masz też możliwość uzyskania e-recepty, e-skierowania i e-zwolnienia. Wszystko to za pomocą kilku kliknięć w telefonie – bez konieczności wizyty stacjonarnej, bez oczekiwania w kolejce. Zobacz jak działa aplikacja holsäAPP.

Dlaczego warto zostać pacjentem holsäMED?

Ponieważ w Centrum Medycznym holsäMED przyjmują najlepsi lekarze rodzinni i pediatrzy na Śląsku. Zajmujemy się profilaktyką zdrowotną, kompleksową diagnostyką i leczeniem wielu schorzeń, zarówno u dzieci jak i dorosłych – w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz prywatnie. Oferujemy kompleksową opiekę pielęgniarską oraz położniczo-neonatologiczną. Kierujemy naszych pacjentów do poradni specjalistycznych, na leczenie szpitalne, uzdrowiskowe oraz sanatoryjne. Jesteśmy placówką nowoczesną, z dostępem do wysokiej klasy sprzętu medycznego, szeregu badań laboratoryjnych oraz lekarzy różnych specjalności – ginekologa, endokrynologa, laryngologa, ortopedy, okulisty gastrologa i wielu innych. Pacjenci poradni holsäMED zadeklarowani w POZ mogą również liczyć na szybkie terminy oraz szereg benefitów, w tym dostęp do programów profilaktycznych, zniżki na badania laboratoryjne czy wizyty specjalistyczne.

Szukasz lekarza rodzinnego w Katowicach? Wypełnij deklarację i zostań pacjentem holsäMED. Dla nas najważniejsze jest Twoje zdrowie!

Zadzwoń: 32 506 50 85
Napisz: info@holsaMED.pl

 

  ZAREZERWUJ TERMIN:

  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum
  Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.