ZASTRZYK Z KWASU HIALURONOWEGO
DO STAWU

Kwas hialuronowy ma szerokie zastosowanie w ortopedii, m.in. w leczeniu zwyrodnienia stawów.

Z chemicznego punktu widzenia kwas hialuronowy jest polisacharydem występującym naturalne w każdym żywym organizmie. Człowiek ma go m.in. w macierzy międzykomórkowej skóry i w naskórku, chrząstce, maziówce stawów, krążkach międzykręgowych kręgosłupa, ścianach naczyń krwionośnych czy ciele szklistym oka.

Kwas hialuronowy chroni stawy przed nadmiernym ścieraniem się. Niestety z wiekiem produkcja tej substancji w organizmie spada. W efekcie stawy zaczynają odmawiać posłuszeństwa.

Dzięki tzw. wiskosuplementacji, czyli wstrzyknięciu do wnętrza stawu preparatu z kwasem hialuronowym, stawy mają szansę odzyskać sprawność i prawidłową ruchomość. Początkowo kwasem hialuronowym leczono jedynie stawy kolanowe. Obecnie z powodzeniem wstrzykuje się go również w stawy biodrowe, skokowe, ramienne, stawy nadgarstka, a nawet staw skroniowo-żuchwowy.

JAK DZIAŁA KWAS HIALURONOWY?

Kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne, a więc doskonale wiąże wodę. Jest też lepki dzięki czemu wstrzyknięty do stawu otacza go warstwą ochronną.

Pod wpływem działania kwasu hialuronowego powierzchnie stawowe są lepiej „smarowane”, lepiej wchłaniają się również substancje odżywcze i tym samym uszkodzona chrząstka stawowa szybciej się regeneruje. Poprawia się także jakość płynu stawowego, a dolegliwości bólowe zmniejszają się.

WSKAZANIA

  • Zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów i chrząstki stawowej
  • Urazy stawów i chrząstek stawowych
  • Przeciążeniowe urazy łąkotki
  • Stany po artroskopii stawu

ZALETY

  • Kwas hialuronowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i ochronnie na stawy
  • Zabieg jest bezpieczny, małoinwazyjny i bezbolesny
  • Efekt odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu

POTRZEBUJESZ ORTOPEDY?

ZAREZERWUJ TERMIN
Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Holsa Medical Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Holsa Medical Sp. z o.o. "informacji handlowych"w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.