UDERZENIA GORĄCA

Nowoczesne terapie leczenia kobiet w okresie menopauzy

Menopauza to ostatnia miesiączka w życiu kobiety, po której przez okres kolejnych 12 miesięcy nie występują już krwawienia. Statystycznie, wśród Polek, ostatnia miesiączka pojawia się w wieku 50-51 lat. Zdarzają się też kobiety, u których menopauza zaczyna się już przed 40-tką.

Menopauza wiąże się z wieloma dolegliwościami, które dotyczą wszystkich aspektów biologicznego życia kobiety. Do najbardziej typowych należą objawy zespołu klimakterycznego tj.: uderzenia gorąca. Są to objawy naczynioruchowe, mające charakter zaburzeń termoregulacyjnych, wynikające ze zmniejszonej produkcji estrogenów. Uderzenia gorąca występują zarówno we wczesnym, jak i późnym okresie menopauzy. Uczucie ciepła przepływającego przez całe ciało, pocenie się oraz wypieki na twarzy to najbardziej typowe objawy. W trakcie uderzenia gorąca temperatura ciała może wzrosnąć nawet o kilka stopni.

Tendencja do silnych objawów menopauzy jest uwarunkowana genetyczne, ale nie bez znaczenia są również czynniki środowiskowe tj.: styl życia czy właściwa dieta. Precyzyjny dobór terapii jest możliwy tylko pod okiem doświadczonego specjalisty.

 

CIERPISZ NA UDERZENIA GORĄCA?

Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się więcej o nowoczesnej terapii leczenia!

+48 516 106 618
+48 570 700 160

 

    ZAREZERWUJ TERMIN    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.