PRZEWLEKŁY KASZEL

Nowoczesne metody leczenia

Przewlekły kaszel to fizjologiczny odruch bezwarunkowy organizmu mający na celu oczyszczanie dróg oddechowych. Napady kaszlu powodowane są podrażnieniem receptorów kaszlu znajdujących się w drogach oddechowych (błona śluzowa nosogardzieli, krtani, tchawicy, oskrzeli) czynnikami mechanicznymi, chemicznymi lub zapalnymi. Kaszel jest objawem chorobowym i po rozpoznaniu przyczyny wymaga leczenia. Przyczyną dolegliwości mogą być różne schorzenia, również bardzo poważne, zagrażające zdrowiu i życiu.

Napady kaszlu trwające dłużej niż 8 tygodni określa się jako kaszel przewlekły. Powoduje ona silny dyskomfort, wyraźnie obniża jakość życia, a jego powikłania mogą poważne zaburzyć codzienne funkcjonowanie. Wymaga specjalistycznej konsultacji medycznej.

Jeśli nie palisz papierosów, a napady kaszlu towarzyszą Ci od dłuższego czasu, skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o nowoczesnych metodach leczenia.

 

DOKUCZA CI PRZEWLEKŁY KASZEL?

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do bezpłatnej konsultacji z pulmonologiem!

+48 516 106 618
+48 570 700 160

    ZAREZERWUJ TERMIN    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.