LEK. MED.
BEATA SPÓLNICKA

specjalista ortopedii i traumatologii oraz chirurgii dziecięcej

Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu. Jest specjalistą w dziedzinach ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz chirurgii dziecięcej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na Oddziale Chirurgii Dzieci w Gliwicach, Oddziale Ortopedii Dzieci w Bytomiu i Oddziale Ortopedii i Traumatologii Szpitala Wojskowego w Gliwicach.

Uczestniczyła w krajowych i zagranicznych szkoleniach oraz kursach. Praktykę oraz wiedzę doskonaliła w Polsce oraz w europejskich ośrodkach medycznych, w tym w Royal Hospital for Sick Children – University of Glasgow. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Lekarskiego z zakresu diagnostyki i leczenia osteoporozy oraz densytometrii.

Doktor Spólnicka jest autorką i współautorką licznych prac naukowych. Dodatkowo angażuje się w pomoc lekarzom oraz rehabilitantom zespołu piłkarskiego GKS „Piast” w ich codziennej pracy.

Do szczególnych zainteresowań Doktor Spólnickiej należy diagnostyka obrazowa narządu ruchu. Zajmuje się ortopedią i chirurgią dziecięcą, w tym diagnostyką ultrasonograficzną narządu ruchu. Wykonuje zalecane u każdego niemowlęcia badania USG bioderek, których celem jest wczesne rozpoznanie i leczenie wrodzonej dysplazji stawu biodrowego u dzieci. Leczy schorzenia ortopedyczne, ponadto przyjmuje pacjentów po urazach narządu ruchu.

LEK. MED.
BEATA SPÓLNICKA

specjalista ortopedii i traumatologii oraz chirurgii dziecięcej