DR N. MED.
TOMASZ GRUSZKA

specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Po stażu rozpoczął pracę w Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2012 r. uzyskał tytuł Specjalisty Chirurgii Ogólnej, a w 2013 r. po ukończeniu studiów doktoranckich i obronił pracę doktorską uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. W tym samym roku ukończył studia podyplomowe z zakresu Medycyny Estetycznej dla Lekarzy. W roku 2022 uzyskał tytuł Specjalisty Chirurgii Onkologicznej. Pracował na oddziale Chirurgii ogólnej Szpitala św. Józefa w Mikołowie, gdzie pełni funkcję Starszego Asystenta.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności regularnie uczestnicząc w konferencjach, kongresach, szkoleniach i konkursach w kraju i za granicą. Śledząc postępy nauki, pogłębia swoje zainteresowania w dziedzinie chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, małoinwazyjnej i rekonstrukcyjnej, a także w zakresie medycyny estetycznej. Współpracuje z Katowickim Centrum Onkologii i Zagłębiowskim Centrum Onkologii.

Zawodowo związany z Centrum Medycznym holsäMED i Centrum Zdrowia w Mikołowie.

W obszarze szczególnych zainteresowań doktora Gruszki jest diagnostyka i kompleksowe leczenie chorób sutka, w tym operacje oszczędzające i rekonstrukcyjne z zastosowaniem ekspanderów, protez oraz uzupełnianie ubytków pooperacyjnych własną tkanką tłuszczową.

Wykonuje zabiegi oszczędzające pierś – kwadrantektomię, amputacje sutka, amputacje sutka z zaoszczędzeniem skóry lub zaoszczędzeniem kompleksu brodawka-otoczka, a także operacje wycięcia guza sutka oraz węzła wartowniczego jamy pachowej, w razie potrzeby radykalną limfadenektomię pachową.

Przeprowadza zabiegi rekonstrukcji kompleksu otoczka-brodawka oraz operacje zmniejszające ryzyko zachorowania na raka, tzw. operacje profilaktyczne.

Dzięki współpracy z pracownią radioizotopową wykonuje zabiegi radykalnego usunięcia czerniaka skóry z wycięciem oznaczonych węzłów wartowniczych

DR N. MED.
TOMASZ GRUSZKA

specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej

POTRZEBUJESZ CHIRURGA?

    ZAREZERWUJ TERMIN:

    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum
    Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.