DR N. MED.
JACEK PILCH

genetyk kliniczny, pediatra

Od 1988 roku był pracownikiem Kliniki Pediatrii Śląskiej Akademii Medycznej, w ramach której współtworzył Pracownię Cytogenetyczną i Poradnię Genetyczną. Od 2006 roku Adiunkt Kliniki Pediatrii i Neurologii Wieku Rozwojowego, a obecnie Katedry i Kliniki Neurologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Specjalizuje się w schorzeniach układu nerwowego o podłożu genetycznym, a szczególnie w chorobach nerwowo-mięśniowych oraz chorobach mitochondrialnych.

Autor i współautor licznych publikacji naukowych. Laureat nagród Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne. Utrzymuje szerokie kontakty z renomowanymi ośrodkami genetycznymi w kraju i za granicą. Członek Rady Naukowej Stowarzyszenia AHC (Alternating Haemiplegia of Childhood).

Dr Pilch przynależy do licznych towarzystw naukowych w kraju i za graniczą, m.in.:

 • Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
 • Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych
 • Polskiego Towarzystwa Genetycznego
 • Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka
 • Europejskiego Towarzystwa Cytogenetycznego
 • Europejskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.

DR N. MED.
JACEK PILCH

genetyk kliniczny, pediatra

POTRZEBUJESZ GENETYKA?

  ZAREZERWUJ TERMIN

  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000) oraz otrzymywanie "informacji handlowych" w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.