DR N. MED.
AGNIESZKA MAREK

ginekolog położnik

Lekarka, specjalistka Położnictwa i Ginekologii, a od niedawna młoda mama.

W 2013 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe od 2014 r. zdobywa na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach. Od 2021 r. związana również z Centrum Medycznym holsäMED.

W czerwcu 2020 r. ukończyła szkolenie specjalizacyjne z Położnictwa i Ginekologii. Obroniła rozprawę doktorską pt. ”Kopeptyna u pacjentek z nadciśnieniem indukowanym ciążą” w Katedrze Zdrowia Kobiety, Wydziału Nauk o Zdrowiu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Będąc rezydentem zdobyła szeroki zakres umiejętności w ramach sali porodowej oraz ginekologii operacyjnej. W Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Katowicach wykonuje operacje zarówno drogą brzuszną, jak i laparoskopową czy pochwową. Posiada również doświadczenie w pracy w poradniach położniczo-ginekologicznych.

Perinatologia jest jednym z jej głównych zainteresowań zawodowych. Zajmuje się prowadzeniem ciąży fizjologicznej i powikłanej. Jako młoda mama doskonale rozumie problemy związane z ciążą, porodem, połogiem oraz opieką nad dzieckiem.

W swojej pracy opiekuje się dziewczynkami i nastolatkami. Bierze udział w kursach i szkoleniach dotyczących ginekologii dziecięcej.

Jej celem jest, aby każda Pacjentka czuła się wysłuchana, zrozumiana oraz w pełni poinformowana. Dr n. med. Agnieszka Marek podchodzi do problemów Kobiet z empatią i zrozumieniem, biorąc pod uwagę trudne sytuacje, w jakich się znajdują. Stara się zapewnić poczucie bezpieczeństwa Pacjentkom oraz ich rodzinom. Współpraca z licznymi ośrodkami oraz doświadczenie pozwalają jej zaplanować odpowiednie postępowanie oraz postawienie trafnej diagnozy.

Jest autorką i współautorką publikacji w dziedzinie onkologii, opublikowanych w recenzowanych, międzynarodowych czasopismach medycznych. Posiada certyfikaty USG (PTGiP, RSU, IOTA) oraz kolposkopii. Swoją wiedzę aktualizuje, biorąc udział w licznych kursach i konferencjach oraz studiując czasopisma z zakresu ginekologii i położnictwa.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.
Prywatnie mama Marianki, żona radiologa, mól książkowy oraz podróżnik.

DR N. MED.
AGNIESZKA MAREK

ginekolog położnik

POTRZEBUJESZ GINEKOLOGA?

    ZAREZERWUJ TERMIN:

    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum
    Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.