DR N. MED.
AGNIESZKA MAREK

ginekolog położnik

Lekarka, specjalistka Położnictwa i Ginekologii, a od niedawna młoda mama.

W 2013 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe od 2014 r. zdobywa na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach. Od 2021 r. związana również z Centrum Medycznym holsäMED.

W czerwcu 2020 r. ukończyła szkolenie specjalizacyjne z Położnictwa i Ginekologii. Obroniła rozprawę doktorską pt. ”Kopeptyna u pacjentek z nadciśnieniem indukowanym ciążą” w Katedrze Zdrowia Kobiety, Wydziału Nauk o Zdrowiu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Będąc rezydentem zdobyła szeroki zakres umiejętności w ramach sali porodowej oraz ginekologii operacyjnej. W Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Katowicach wykonuje operacje zarówno drogą brzuszną, jak i laparoskopową czy pochwową. Posiada również doświadczenie w pracy w poradniach położniczo-ginekologicznych.

Perinatologia jest jednym z jej głównych zainteresowań zawodowych. Zajmuje się prowadzeniem ciąży fizjologicznej i powikłanej. Jako młoda mama doskonale rozumie problemy związane z ciążą, porodem, połogiem oraz opieką nad dzieckiem.

W swojej pracy opiekuje się dziewczynkami i nastolatkami. Bierze udział w kursach i szkoleniach dotyczących ginekologii dziecięcej.

Jej celem jest, aby każda Pacjentka czuła się wysłuchana, zrozumiana oraz w pełni poinformowana. Dr n. med. Agnieszka Marek podchodzi do problemów Kobiet z empatią i zrozumieniem, biorąc pod uwagę trudne sytuacje, w jakich się znajdują. Stara się zapewnić poczucie bezpieczeństwa Pacjentkom oraz ich rodzinom. Współpraca z licznymi ośrodkami oraz doświadczenie pozwalają jej zaplanować odpowiednie postępowanie oraz postawienie trafnej diagnozy.

Jest autorką i współautorką publikacji w dziedzinie onkologii, opublikowanych w recenzowanych, międzynarodowych czasopismach medycznych. Posiada certyfikaty USG (PTGiP, RSU, IOTA) oraz kolposkopii. Swoją wiedzę aktualizuje, biorąc udział w licznych kursach i konferencjach oraz studiując czasopisma z zakresu ginekologii i położnictwa.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.
Prywatnie mama Marianki, żona radiologa, mól książkowy oraz podróżnik.

DR N. MED.
AGNIESZKA MAREK

ginekolog położnik

POTRZEBUJESZ GINEKOLOGA?

    ZAREZERWUJ TERMIN

    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum
    Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.