DR N. MED.
TOMASZ GRUSZKA

specjalista chirurgii

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 2012 r. uzyskał tytuł Specjalisty Chirurgii Ogólnej. W 2013 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych oraz ukończył studia podyplomowe z zakresu Medycyny Estetycznej dla Lekarzy.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności regularnie uczestnicząc w konferencjach, kongresach, szkoleniach i konkursach w kraju i za granicą. Śledząc postępy nauki, pogłębia swoje zainteresowania w dziedzinie chirurgii ogólnej, małoinwazyjnej i rekonstrukcyjnej, a także w zakresie medycyny estetycznej.

Zawodowo związany z Centrum Medycznym holsäMED oraz oddziałem Chirurgii ogólnej Szpitala św. Józefa w Mikołowie, gdzie pełni funkcję Starszego Asystenta.

W obszarze szczególnych zainteresowań doktora Gruszki jest diagnostyka i kompleksowe leczenie chorób sutka. W tym operacje oszczędzające i rekonstrukcyjne z zastosowaniem ekspanderów, protez oraz uzupełnianie ubytków pooperacyjnych własną tkanką tłuszczową. Wykonuje zabiegi oszczędzające – kwadrantektomię, amputacje sutka, amputacje sutka z zaoszczędzeniem skóry lub zaoszczędzeniem kompleksu brodawka-otoczka, a także operacje wycięcia guza sutka oraz węzła wartowniczego jamy pachowej, w razie potrzeby radykalną limfadenektomię pachową. Dzięki współpracy z pracownią radioizotopową wykonuje zabiegi radykalnego usunięcia czerniaka skóry z wycięciem oznaczonych węzłów wartowniczych.

DR N. MED.
TOMASZ GRUSZKA

specjalista chirurg

POTRZEBUJESZ LEKARZA?

    ZAREZERWUJ TERMIN
    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Holsa Medical Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).
    Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Holsa Medical Sp. z o.o. "informacji handlowych"w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.