DR N. MED.
TOMASZ GRUSZKA

specjalista chirurgii

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 2012 r. uzyskał tytuł Specjalisty Chirurgii Ogólnej. W 2013 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych oraz ukończył studia podyplomowe z zakresu Medycyny Estetycznej dla Lekarzy.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności regularnie uczestnicząc w konferencjach, kongresach, szkoleniach i konkursach w kraju i za granicą. Śledząc postępy nauki, pogłębia swoje zainteresowania w dziedzinie chirurgii ogólnej, małoinwazyjnej i rekonstrukcyjnej, a także w zakresie medycyny estetycznej.

Zawodowo związany z Centrum Medycznym holsäMED oraz oddziałem Chirurgii ogólnej Szpitala św. Józefa w Mikołowie, gdzie pełni funkcję Starszego Asystenta.

W obszarze szczególnych zainteresowań doktora Gruszki jest diagnostyka i kompleksowe leczenie chorób sutka. W tym operacje oszczędzające i rekonstrukcyjne z zastosowaniem ekspanderów, protez oraz uzupełnianie ubytków pooperacyjnych własną tkanką tłuszczową. Wykonuje zabiegi oszczędzające – kwadrantektomię, amputacje sutka, amputacje sutka z zaoszczędzeniem skóry lub zaoszczędzeniem kompleksu brodawka-otoczka, a także operacje wycięcia guza sutka oraz węzła wartowniczego jamy pachowej, w razie potrzeby radykalną limfadenektomię pachową. Dzięki współpracy z pracownią radioizotopową wykonuje zabiegi radykalnego usunięcia czerniaka skóry z wycięciem oznaczonych węzłów wartowniczych.

DR N. MED.
TOMASZ GRUSZKA

specjalista chirurg

POTRZEBUJESZ LEKARZA?

    ZAREZERWUJ TERMIN:

    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum
    Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.