DR N. MED.
TOMASZ GRUSZKA

specjalista chirurgii

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 2012 r. uzyskał tytuł Specjalisty Chirurgii Ogólnej. W 2013 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych oraz ukończył studia podyplomowe z zakresu Medycyny Estetycznej dla Lekarzy.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności regularnie uczestnicząc w konferencjach, kongresach, szkoleniach i konkursach w kraju i za granicą. Śledząc postępy nauki, pogłębia swoje zainteresowania w dziedzinie chirurgii ogólnej, małoinwazyjnej i rekonstrukcyjnej, a także w zakresie medycyny estetycznej.

Zawodowo związany z Centrum Medycznym holsäMED oraz oddziałem Chirurgii ogólnej Szpitala św. Józefa w Mikołowie, gdzie pełni funkcję Starszego Asystenta.

W obszarze szczególnych zainteresowań doktora Gruszki jest diagnostyka i kompleksowe leczenie chorób sutka. W tym operacje oszczędzające i rekonstrukcyjne z zastosowaniem ekspanderów, protez oraz uzupełnianie ubytków pooperacyjnych własną tkanką tłuszczową. Wykonuje zabiegi oszczędzające – kwadrantektomię, amputacje sutka, amputacje sutka z zaoszczędzeniem skóry lub zaoszczędzeniem kompleksu brodawka-otoczka, a także operacje wycięcia guza sutka oraz węzła wartowniczego jamy pachowej, w razie potrzeby radykalną limfadenektomię pachową. Dzięki współpracy z pracownią radioizotopową wykonuje zabiegi radykalnego usunięcia czerniaka skóry z wycięciem oznaczonych węzłów wartowniczych.

DR N. MED.
TOMASZ GRUSZKA

specjalista chirurg

POTRZEBUJESZ LEKARZA?

    ZAREZERWUJ TERMIN


    Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum
    Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.