DR N. MED.
ŁUKASZ SZWACZKA

specjalista ginekologii i położnictwa

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalista Ginekolog – Położnik.

Zastępca Ordynatora Kliniki Ginekologii Położnictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Centralnym Szpitalu Klinicznym SUM w Katowicach.

Autor doktoratu: Aktywność metaloproteinaz 2 i 9 w błonach płodowych i łożyskach kobiet po przedwczesnym odpłynięciu płynu owodniowego z 2008 roku. Lekarz z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wykładowca akademicki z dziedziny położnictwa i ginekologii.

Specjalizuje się w ultrasonograficznej diagnostyce wad płodu.
Od wielu lat wykonuje badania prenatalne. Posiada certyfikaty Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Fundacji Medycyny Płodu (FMF).

Jest położnikiem, prowadzi ciąże patologiczne w Oddziale Porodowym i Patologii Ciąży Opieki III Stopnia Opieki Perinatalnej w Katowicach.

Specjalista w chirurgii małoinwazyjnej i endoskopowej – laparoskopowej i histeroskopowej. Wykonuje operacje w leczeniu obniżenia narządu rodnego oraz spoczynkowego i wysiłkowego nietrzymania moczu.

Specjalizuje się w operacjach onkologii ginekologicznej:

 • raku jajnika,
 • raku endometrium,
 • zmianach nowotworowych szyjki macicy.

DR N. MED.
ŁUKASZ SZWACZKA

specjalista ginekologii i położnictwa

POTRZEBUJESZ LEKARZA?

  ZAREZERWUJ TERMIN

  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000) oraz otrzymywanie "informacji handlowych" w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.