DR N. MED.
ŁUKASZ SZWACZKA

ginekolog położnik

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalista Ginekolog – Położnik.

Zastępca Ordynatora Kliniki Ginekologii Położnictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Centralnym Szpitalu Klinicznym SUM w Katowicach.

Autor doktoratu: Aktywność metaloproteinaz 2 i 9 w błonach płodowych i łożyskach kobiet po przedwczesnym odpłynięciu płynu owodniowego z 2008 roku. Lekarz z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wykładowca akademicki z dziedziny położnictwa i ginekologii.

Specjalizuje się w ultrasonograficznej diagnostyce wad płodu.
Od wielu lat wykonuje badania prenatalne. Posiada certyfikaty Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Fundacji Medycyny Płodu (FMF).

Jest położnikiem, prowadzi ciąże patologiczne w Oddziale Porodowym i Patologii Ciąży Opieki III Stopnia Opieki Perinatalnej w Katowicach.

Specjalista w chirurgii małoinwazyjnej i endoskopowej – laparoskopowej i histeroskopowej. Wykonuje operacje w leczeniu obniżenia narządu rodnego oraz spoczynkowego i wysiłkowego nietrzymania moczu.

Specjalizuje się w operacjach onkologii ginekologicznej:

 • raku jajnika,
 • raku endometrium,
 • zmianach nowotworowych szyjki macicy.

DR N. MED.
ŁUKASZ SZWACZKA

ginekolog położnik

POTRZEBUJESZ GINEKOLOGA?

  ZAREZERWUJ TERMIN

  Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w zakresie niezbędnym do umówienia wizyty lub badania.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gyncentrum Sp. z o.o. w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000) oraz otrzymywanie "informacji handlowych" w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.