LEK.
ANNA MARIA GADAMER
okulista
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.
Obecnie zawodowo związana z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, gdzie kończy szkolenie specjalizacyjne, a także m.in. z Centrum Medycznym holsäMED w Katowicach.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu. Szczególnymi obszarami okulistycznych zainteresowań są schorzenia rogówki, m.in. stożek rogówki, jaskra, a także schorzenia siatkówki.
Od 2021 roku członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.
Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas różnych staży w kraju i za granicą, m.in. w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, w Klinice Okulistyki i Onkologii Okulistycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, na Oddziale Okulistyki w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, a także podczas praktyk zagranicznych na oddziałach okulistycznych w Niemczech oraz we Włoszech.
Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych traktujących m.in. o stożku rogówki, keratoprotezach, badaniach obrazowych w okulistyce.
Nieustannie podnosi swoje umiejętności i wiedzę poprzez udział w licznych konferencjach okulistycznych i kursach doskonalących