MGR
JOANNA JURKIEWICZ-PRZONDZIONO

dietetyk kliniczny

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. W pracy z pacjentem ceni holistyczne oraz indywidualne podejście. Każdy z nas jest wyjątkowy, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście oraz motywacja w trakcie trudnego procesu zmiany nawyków żywieniowych.

W swojej pracy zawodowej dotychczas zajmowała się poradnictwem dietetycznym dla osób z nadwagą i otyłością oraz chorobami dietozależnymi. Poza tematyką związaną z nadwagą i otyłością również skupia się na problemach dotyczących kobiet z endometriozą oraz zespołem policystycznych jajników. Ponadto prowadziła indywidualną oraz grupową edukację żywieniową kobiet w ciąży.

Prowadziła dwa ogólnopolskie programy profilaktyczne dotyczące zasad prawidłowego żywienia. Jeden dla osób z nadwagą i otyłością pt. „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” oraz drugi dla kobiet w ciąży pt. „Wdrożenie zasad prawidłowego żywienia wśród kobiet w ciąży i matek karmiących i poszerzenie wiedzy o roli aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia”, koordynowane przez Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.

Jest autorem publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych oraz bierze czynny udział w konferencjach dietetycznych w kraju i za granicą.

  •  17th International Congress of Dietetics – „The role of diet in endometriosis risk” Granda, 2016
  • Konferencja naukowo-szkoleniowa Evidence Based Nutrition, „Rola diety u kobiet z zespołem metabolicznym i zespołem policystycznych jajników” Katowice, 2016
  • V Regionalna Konferencja z cyklu Psychologia a medycyna – referat pt. „Zasady racjonalnego żywienia dzieci i młodzieży w oparciu o piramidę zdrowego żywienia” Zabrze, 2017
  • Konferencja naukowo-szkoleniowa Evidence Based Nutrition – poster pt. „Rola Inozytolu w diecie kobiet z zespołem policystycznych jajników” Katowice, 2017
  • III Konferencji Polskiego Towarzystwa Dietetyki „Żywność, Żywienie i Zdrowie” – referat pt. „Częstotliwość spożycia wybranych grup produktów przez kobiety w ciąży” Bielsko Biała, 2017

 

MGR JOANNA
JURKIEWICZ-PRZONDZIONO

dietetyk kliniczny

POTRZEBUJESZ DIETETYKA?

ZAREZERWUJ TERMIN
Polityka prywatności dostępna jest na www.holsamed.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Holsa Medical Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 poz. 1000).
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Holsa Medical Sp. z o.o. "informacji handlowych"w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.